Rosyjska artystka w Tczewie - koncert Żanny Biczewskiej

Żanna Biczewska (fot. mat. organizatora)

odbyło się
15
11.2009
Niedziela
Tczew - Rosyjska artystka w Tczewie - koncert Żanny Biczewskiej
Centrum Kultury i Sztuki zaprasza na koncert niepowtarzalnej osobowość światowej sceny muzycznej - Żanny Biczewskiej. Artystce towarzyszyć będzie najlepszy rosyjski kompozytor i poeta młodego pokolenia - Giennadij Ponomariow.

Koncert odbędzie się w niedzielę, 15 listopada, o godz. 18.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki. Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasie CKiS, Tczew, ul. Wyszyńskiego 10, tel. 058 531 07 07.

Żanna Biczewska to wielka postać rosyjskiej muzyki, wspaniała interpretatorka, której charakterystyczny głos i maniera są rozpoznawalne po kilku pierwszych frazach nastrojowej muzyki. Do jej repertuaru weszły narodowe romanse rosyjskie, ballady ludowe, utwory autorskie, m.in.: "Bradiaga", "Cziornyj woron", "Matuszka", "Razłuka", "Wiecziernij zwon" i wiele innych. Pieśniami i romansami rosyjskimi zainteresowała się po spotkaniu z inną osobistością rosyjskiej sceny, Bułatem Okudżawą, którego nazywa swoim ojcem chrzestnym na scenie i nauczycielem. Artystka jest jedną z dwóch kobiet na świecie, której przyznano prestiżową nagrodę "Złotej Gitary". Z wielkim powodzeniem występowała na największych światowych scenach m.in. w paryskiej "Olimpii", nowojorskiej "Madison Square Garden" czy w operze w Sydney. Na estradzie zawsze istniała jako indywidualność. Mick Jagger powiedział o niej, że piosenkarka jest wysepką prawdziwej, wiecznej sztuki w oceanie współczesnej muzyki.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • tatl_gość

  31.10.2009, 15:58

  Żanna Biczewska

  Warto posłuchać!; , tylko dla koneserów

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx9.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia