"Pasierbowa Europa Ducha" - wystawa w ZSE

Ks. Janusz Pasierb (fot. nadesłane do redakcji)

odbyło się
11
01.2012
Środa
Tczew - "Pasierbowa Europa Ducha" - wystawa w ZSE
W imieniu społeczności Zespołu Szkół Ekonomicznych im. ks. Janusza St. Pasierba w Tczewie dyrekcja zaprasza na otwarcie wystawy "Pasierbowa Europa Ducha".

11 stycznia 2012 r. o godz. 13.30
w ZSE Tczew ul. Gdańska 17

Program

1. Uroczyste otwarcie wystawy Pasierbowa Europa Ducha
2. Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego Moja mała ojczyzna
3. Montaż słowno-muzyczny Odsłonić twarz

Ksiądz profesor Janusz St. Pasierb urodził się 7.01.1929 r. w Lubawie jako jedyne dziecko Jana Karola i Janiny Stanisławy Pasierbów - rodziny nauczycielskiej. Dzieciństwo spędził w Tczewie, lata okupacji w Żabnie, skąd pochodziła jego matka Janina Stanisława z domu Tomaszewska.

Wyrażał duży szacunek do ludzi. Jego urok osobisty, poczucie humoru, dobroć i głębia pobożności sprawiały, że głoszone kazania miały szczególny wymiar i odbiór. Studia teologiczne odbył w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie, tam otrzymał święcenia kapłańskie w 1952 roku. Po przyjęciu święceń kapłańskich pracował jako wikariusz w Grudziądzu i Redzie.

Był doktorem habilitowanym historii sztuki oraz doktorem teologii i archeologii, profesorem zwyczajnym nauk humanistycznych Akademii Teologii Katolickiej, profesorem w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie, Prałatem Honorowym Jego Świątobliwości. Ksiądz Janusz St. Pasierb należał do wielu międzynarodowych i krajowych stowarzyszeń naukowych.
Drukuj
Prześlij dalej
 

Komentarz dnia