Uczczą pamięć ofiar stalinizmu

1 września (fot. tcz.pl)

odbyło się
17
09.2011
Sobota
Tczew - Uczczą pamięć ofiar stalinizmu
Władze miasta i powiatu zapraszają na obchody upamiętniające dzień 17 września 1939 roku - dzień napaści ZSRR na II Rzeczpospolitą.

Uroczystość rozpocznie się 17 września o godz. 12.00 pod tczewskim pomnikiem upamiętniającym ofiary stalinizmu mieszczącym się obok Zespołu Szkół Technicznych.

Program uroczystości

Godz. 11.50 - zbiórka wszystkich uczestników uroczystości
Godz. 12.00 - hejnał miasta i hymn państwowy
- wystąpienie Prezydenta Miasta
- wystąpienie Starosty Pow. Tczewskiego
- wystąpienie przedstawiciela młodzieży (ZSE.)
- słowo boże - Ks. Dziekan St. Cieniewicz
- rocznica w słowie poetyckim
- składanie wiązanek kwiatów i zapalenie zniczy
- sygnał hejnalisty
- podziękowanie za udział w uroczystości.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +2

  mir_gość

  15.09.2011, 19:51

  uczestnicy

  Kto weźmie udział w tej uroczystości, ilu mieszkańców Tczewa. Czy jak w przypadku 1.09.11 poczty i ci, co musieli, a pozostali, jak się pewnie okaże jeszcze kilku startujących do sejmu i senatu A TO MOŻE BYĆ OKAZJA, ABY W PRZEMÓWIENIACH WŁODARZY USŁYSZEĆ PRZY TEJ OKAZJI O ZŁYCH SĄSIADACH, KTÓRZY NAS ZAATAKOWALI I O NASZYCH WSPANIAŁYCH SOJUSZNIKACH, KTÓRZY NAS DWUKROTNIE SPRZEDALI …

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx1.xx6 
 • +2

  Aladyn_gość

  16.09.2011, 23:57

  Widac po programie, ze cenzura działa. Ciekawe

  czy Prezident i Starosta "uzgodnili" teksty co najmniej z radnym Kucharskim, czy tez może z jego pryncypałem Kulasem, co jako specjalisty z WUML-u, czyli Wieczorowego Uniwersytetu Marksizmu i Leninizmu raczej nie będzie sprawiało specjalnej trudności. Pan Kulas jest specem od cenzury po takiej uczelni.

  Odpowiedz
  IP: 46.134.xx5.xx6 
 • +1

  mropenvitamine_gość

  17.09.2011, 15:29

  Ofiary ofiarami, ale co z katami? Przeciez tylko kadra "szkoląca" była z Moskwy. W wiekszosci aparatczycy pochodzili z miast, w ktorych wykonywali swoj fach. Byc moze niektorzy zyja do dzis. Byc moze ich dzieci piastuja dzisiaj wazne stanowiska. Przeciez to nie byli ludzie znikad. Zdarzalo sie , ze w czasie wojny pelnili swe uslugi dla Gestapo, po wojnie zas dla NKWD czy UB. Czytalem o takim przypadku w Gdansku, gdzie czesc polskojezycznych gestapowcow z pochodzenia gdanszczan, z pionu do walki z reakcyjnym podziemiem przeszla pod skrzydlo NKWD, gdzie doceniono ich ogromna wiedze na temat Gryfa Pomorskiego, o ktorym NKWD mialo nikle pojecie. Pozniej przeszli do UB, a informacje o ich pracy w Gestapo zostaly utajnione i spoczely w niemieckich i rosyjskich archiwach. Historia bywa przewrotna.

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx1.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.