"Byłem kierowcą Karola Wojtyły" - wystawa w "Fabryce Sztuk"

Wystawa papieska (fot. nadesłane do redkacji)

odbyło się
30
03.2010
Wtorek
Tczew - "Byłem kierowcą Karola Wojtyły" - wystawa w "Fabryce Sztuk"
Centrum Wystawienniczo - Regionalne Dolnej Wisły "Fabryka Sztuk" w Tczewie serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy "Byłem kierowcą Karola Wojtyły". Wernisaż odbędzie się we wtorek 30 marca 2010 r. o godz. 18.00 w siedzibie Centrum przy ul. 30 Stycznia 4.

Wystawa zorganizowana z okazji piątej rocznicy śmierci Jana Pawła II stanowi kolejną odsłonę wizerunku wielkiego papieża, widzianą oczyma jego wieloletniego kierowcy i przyjaciela - Józefa Muchy. W skład ekspozycji wchodzą zdjęcia z prywatnej kolekcji Józefa Muchy, zarówno z czasów, kiedy Karol Wojtyła był jeszcze kardynałem, jak również z czasów, kiedy został wybrany na papieża. Wspomnienia Józefa Muchy, utrwalone na fotografiach, są uzupełnione wywiadem z Józefem Muchą, wyświetlanym na wystawie.

Józef Mucha urodził się 6 marca 1923 w Więckowicach koło Tarnowa (powiat Brzesko) w ubogiej, wiejskiej rodzinie. Praca kierowcy w Tygodniku Powszechnym w Krakowie umożliwiła mu współpracę z najwyższymi dostojnikami kościoła. Był szoferem kardynała Sapiehy, następnie arcybiskupa Baziaka, ostatecznie zaś - Karola Wojtyły, któremu służył najdłużej, gdyż przez 16 lat.

We wtorek, 30 marca, o godz. 12.00, podczas otwarcia wystawy, odbędzie się również rozstrzygnięcie III Tczewskiego Konkursu "Jan Paweł II zawsze nam bliski" i otwarcie wystawy pokonkursowej.
Drukuj
Prześlij dalej