Galeria Bezdomna wraca do Tczewa

Galeria Bezdomna

odbyło się
04
12.2010
Sobota
Tczew - Galeria Bezdomna wraca do Tczewa
Alternatywne Centrum Kultury "Zebra" zaprasza na kolejną odsłonę Galerii Bezdomnej, która już 4 grudnia powróci do Tczewa. Wszystko odbędzie w ACK "Zebra", przy ulicy Kościelnej 6/7.

Idea GALERII BEZDOMNEJ narodziła się w głowach dwóch znanych polskich fotografów Tomka Sikory i Andrzeja Świetlika. Bezdomna - bo nie ma stałego miejsca, pojawia się na chwilę i znika by ponownie otworzyć swoje podwoje w zupełnie innym miejscu. Pojawia się tam, gdzie tylko znajdzie się wolne miejsce gotowe na jakiś czas przygarnąć fotografię. GALERIA BEZDOMNA to wystawy fotograficzne z udziałem każdego chętnego. Brak wstępnej eliminacji prac i autorów. Temat, forma i ilość prezentowanych prac są indywidualną decyzją autorów. Dopuszczalna jest każda forma wystawiennicza, od zwykłej odbitki do instalacji. Autor sam dba o ekspozycję swoich prac w wybranym przez siebie miejscu galerii. GALERIA BEZDOMNA umożliwia pokazanie się publiczności wszystkim, którzy w innym przypadku nie mieliby takiej szansy, których nie stać na wystawienie się w szacownych galeriach i tym, którym nigdy nie przyszłoby to do głowy. GALERIA BEZDOMNA odbywała się już w takich polskich miastach jak np.: Warszawa, Toruń, Gdynia, Gdańsk, Katowice także Gniew. Akcja wyszła również poza granice Polski, wystawy obyły się między innymi w takich państwach jak: Niemcy, USA, Francja, Australia, Anglia. GALERIA BEZDOMNA stała się cyklicznym świętem fotografii.


Wieszanie prac rozpocznie się w sobotę, 4. grudnia, w godzinach 10:00-18:00.
Wernisaż o godz. 18:00.

W tygodniu wystawa będzie czynna w godzinach:
poniedziałek 06.12 - czwartek 09.12: 09:00- 18.00
piątek 10.12 demontaż prac w godzinach 09.00- 17.00

We wnętrzach, tak jak zwykle przy montowaniu zdjęć w Galerii Bezdomnej wszystkie chwyty dozwolone - będzie można wbijać gwoździe, organizatorzy proszą jednak, żeby nie malować ani nie pisać po ścianach.

Więcej szczegółów znajdziemy na stronie: www.galeriabezdomna.art.pl.
E-mail: ajablonowska@fundacjapokolenia.pl
Drukuj
Prześlij dalej
 

Komentarz dnia