Romek Puchowski aka Hrabia von Zeit w Trombie

Roman Puchowski (fot. Jacek Balk i Barbara Świąder)

odbyło się
07
04.2012
Sobota
Tczew - Romek Puchowski aka Hrabia von Zeit w Trombie
Jako że tradycją trombową stały się już wielkosobotnie koncerty Romka Puchowskiego, również w tym roku święta wielkanocne zaczniemy przy dźwiękach bluesa!
Zapraszamy serdecznie!


Drzwi: 20.00
Start: 21.00
Bilety: 10 pln (uczniowie i studenci, karta klubowa) / 15 pln

ROMEK PUCHOWSKI vel Hrabia von Zeit
Nowy blues & free-style
na głos, DOBRO & iPhone

Wokalista, instrumentalista, songwriter - wszechstronna muzyczna osobowość. Solista, lider i twórca alternatywnej formacji Von Zeit, członek międzynarodowych projektów muzycznych. Jego instrumentarium to: gitara DOBRO, gitary akustyczne, bas, iPhone. Miłośnik techniki slide. Harmonijnie łączy w swojej twórczości tradycję i awangardę. Jego solowe koncerty to totalny, przepełniony pozytywną energią performance. Puchowski prezentuje autorskie piosenki (również te znane z płyt Von Zeit), bluesową klasykę z Delty Missisipi oraz mnóstwo improwizowanych partii. Zapętla akustyczne gitary, wokale, wplata w to wszystko bity z iPhone’a. Rdzeniem koncertu jest jednak człowiek z instrumentem - 100% live. O jego występach recenzenci piszą: "Mistrz przemówił!", "Kosmos, zjawisko, geniusz", "Puchowski to potęga!".

Ma na koncie występy na różnych scenach Europy. Współpracuje z czołówką bluesowych muzyków europejskich i nie tylko, m.in. ze znakomitym amerykańskim harmonijkarzem Keithem Dunnem oraz swoim mistrzem, wirtuozem gitary z Nowego Jorku, Nickiem Katzmanem. Latem 2005 roku zagrał koncerty w duecie z legendą harmonijki ustnej Sugarem Blue, znanym ze współpracy m.in. z Rolling Stones czy Frankiem Zappą. Współpracuje z Martyną Jakubowicz, Tymonem Tymańskim, Michaelem Maass. Brał udział w prestiżowym projekcie koncertowym "Mistrzowie gitary", prezentującym najwybitniejszych polskich gitarzystów. Jest profesorem warsztatów gitarowych. Nagrywa dla wytwórni Biodro Records. Solowa płyta Romek Puchowski "Simply" (2006) otrzymała wyśmienite recenzje, a album jego formacji Von Zeit "Ocieramy się" został zaliczony do grona najlepszych płyt rockowych roku 2008.

FRAGMENTY RECENZJI

"Mistrz przemówił! Tak powinno się skwitować to wyjątkowe na naszym rynku wydawnictwo. [Romek Puchowski Simply] (...) Powstał owoc bluesowy, który powala oryginalnością i świeżością…".
Wiesław A. Chmielewski, "Twój Blues"

"Na wskroś polski i światowy zarazem. (...). Potrafią składać ładne i proste melodie, by za chwilę postraszyć zgrzytem gitar. Ocieramy się to nie tylko najlepsza płyta w Biodrowym zestawie, lecz kto wie, czy nie najciekawsza płyta rockowa tego roku".
Jarek Szubrycht, "Przekrój"

"Zapamiętajcie tę nazwę: Von Zeit. Pełne ognia utwory zespołu to nasz muzyczny typ na lato".
Katarzyna Zalewska, "Newsweek"

"Romek Puchowski to zjawisko na naszej scenie muzycznej. To, co pokazał dzisiaj [Festiwal Jesień z Bluesem w Białymstoku’2008] nie da się opisać słowami. Kosmos, zjawisko, geniusz. To nic nie znaczące słowa wobec tego, co ten jegomość wyczynia na scenie. Technika obłędna, pozwalająca na swobodę i artystyczną nonszalancję. Wykonawca kompletny i jako gitarzysta i jako wokalista. Niezwykle dużo improwizowanych fragmentów. (...) Najlepszym miernikiem zadowolenia publiki była ilość bisów i dzisiaj Romek był liderem".
Robert "Karambol" Trusiak, www.blues.com.pl

"Roman Puchowski zagrał porywający koncert (...). Wspaniała motoryka gitarowych partii, operowanie dynamiką, stylowy wokal oraz ogromny ładunek energii, którego nie powstydziłaby się żadna blues-rockowa formacja – Puchowski to potęga!".
Rafał Białek, "Twój Blues"

"Roman Puchowski, wirtuoz gitary akustycznej i miłośnik country bluesa, tym razem pokazał się w duecie z Amerykaninem Nickiem Katzmanem (...). Kunszt gry techniką bottleneck i poruszanie się w stylistyce bluesa rodem z Delty obaj opanowali w stopniu doskonałym. I Can’t Be Satisfied i One Scotch, One Bourbon, One Beer roztańczyły młodą, prawie 6-tysięczną publiczność zgromadzoną na płycie Spodka".
Andrzej Matysik, "Jazz Forum"

"To, co mnie urzekło w waszym graniu to jest permanentna improwizacja, której nie widać. (...) Jest w tym wielka nadzieja dla muzyki"
Zbigniew Hołdys, "Guru Limited", MTV Classics

"Rzadko się zdarza w naszym kraju, aby jakaś płyta była tak kompletna i dopieszczona jak album Ocieramy się (...). Von Zeit to zjawisko niecodzienne, skutecznie wymykające się klasyfikacjom i zaszufladkowaniu. Kto chce uwierzyć w nasz przemysł muzyczny, powinien koniecznie się z nim zapoznać".
Krzysztof Kowalczyk, www.wolnijmuzyke.pl

DYSKOGRAFIA:
Von Zeit "Von Zeit"[cd] , Jazz, 2003
Romek Puchowski "Simply" [cd], Biodro Records, 2006
Von Zeit "Halucynacje Hrabiego Von Zeit" [mini dvd], Biodro Records, 2007
Von Zeit "Ocieramy się" [2 cd], Biodro Records, 2008
Romek Puchowski "Live in Satyrblues 2007"[dvd], The Association For Original Culture Protection, 2008

www.myspace.com/romekpuchowski
www.myspace.com/vonzeit
Drukuj
Prześlij dalej