Mieszkańcy Tczewa połamią się opłatkiem

Wigilia jest okazją do podzielenia się opłatkiem z mieszkańcami miasta (fot. tcz.pl)

odbyło się
20
12.2009
Niedziela
Tczew - Mieszkańcy Tczewa połamią się opłatkiem
Już po raz siódmy mieszkańcy Tczewa spotkają się w Parku Kopernika, by wspólnie śpiewać kolędy i podzielić się opłatkiem. Miejska wigilia odbędzie się w niedzielę, 20 grudnia.

Coroczne spotkanie mieszkańców Tczewa organizuje samorząd miasta Tczewa przy współudziale Kurii Diecezjalnej w Pelplinie oraz Starostwa Powiatowego. Tczewianie będą mogli podzielić się opłatkiem w niedzielę, 20 grudnia, o godz. 15.00 w Parku Kopernika. Rozpoczęły się właśnie intensywne przygotowania do miejskiej wigilii. Jak podkreślają organizatorzy, wydarzenie ma głęboki wymiar religijny. Jak co roku, świąteczne życzenia złoży tczewianom duchowieństwo oraz włodarze miasta i powiatu. Atrakcją tegorocznej wigilii będzie żywy żłóbek i jasełka. Nie zabraknie także kolęd w wykonaniu tczewskich chórów. Do tczewian, którzy przyjdą do Parku Kopernika, trafi 6 tysięcy śpiewników.

W organizację przedsięwzięcia włączają się m. in. harcerze, żołnierze, policja i straż miejska oraz tczewscy restauratorzy. Tegoroczne spotkanie opłatkowe tczewian odbędzie się już po raz siódmy. Co roku przyciąga tłumy tczewian - podczas ubiegłorocznej wigilii opłatkiem podzieliło się kilka tysięcy osób.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • Tczew WIĘCEJ NIŻ MIASTO

  20.12.2009, 19:33

  KOŚ BYŁ KTOŚ WIDZIAŁ

  Chętnie bym posłuch relacji z Spotkania naszych mieszkańców. Bo mi zabrakło czasu na wybranie się do parku. Jak oceny, jak opinie.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.