Trening alarmowania miasta Tczewa z włączeniem syren alarmowych

Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Tczewie

odbyło się
01
12.2010
Środa
Tczew - Trening alarmowania miasta Tczewa z włączeniem syren alarmowych
Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Tczewie informuje, że 1 grudnia br. w godz. 10:00 - 11:45 przeprowadzony zostanie trening alarmowania miasta Tczewa z włączeniem syren alarmowych. Temat treningu: "Alarmowanie miasta po uwolnieniu niebezpiecznej substancji chemicznej podczas katastrofy drogowej".

W godz. 10:00 - 10:10 ogłoszony zostanie za pomocą syren alarm o skażeniach (przerywany, modulowany dźwięk syreny trwający 3 minuty), który należy traktować jako alarm ćwiczebny.

Alarm o skażeniach zostanie również wyemitowany przez Telewizję TeTka i Radio Fabryka oraz przesłany pocztą elektroniczną do placówek oświatowo-wychowawczych i wybranych zakładów pracy (instytucji).

Następnie w identyczny sposób wyemitowane i przesłane zostaną zalecane sposoby postępowania mieszkańców po wystąpieniu skażenia chemicznego.

Alarm zostanie odwołany za pomocą syren (dźwięk ciągły trwający 3 minuty) w godz. 11:15 - 11:25, po czym nastąpi emisja odwołania alarmu przez Telewizję TeTka i Radio Fabryka oraz przesłanie pocztą elektroniczną do placówek oświatowo-wychowawczych i wybranych zakładów pracy (instytucji).

Sygnały ogłoszenia, odwołania alarmu i komunikaty emitowane przez ww. media oraz przesyłane pocztą elektroniczną będą oznaczone hasłami „trening” oraz „ćwiczebny” („alarm ćwiczebny”, „komunikat ćwiczebny”).
Ewentualne sygnały alarmowe ogłaszane syrenami w innym niż ww. czasie oraz emitowane przez media i przesyłane pocztą elektroniczną nieoznaczone ww. hasłami należy traktować jako faktyczne ogłoszenie, odwołanie alarmu, przekazanie komunikatu o rzeczywistych zagrożeniach.

Materiały związane tematycznie z treningiem zamieszczone są na stronie internetowej www.tczew.pl - tutaj
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +1

  _gość

  01.12.2010, 10:04

  alarm rozpoczęty a w mediach cisza ciekawe??????????????

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx6.xx9 
 • +1

  _gość

  01.12.2010, 14:37

  dokładnie. a tak pisali że media też biorą udział. a tu nic.

  Cytuj
  IP: 109.207.xx3.xx0 
 • +2

  tczAlarmer_gość

  01.12.2010, 16:41

  Głupota - te treningi zabijają czujność

  Włączanie syren dla zabawy - kiedy naprawdę wystąpi zagrożenie nikt nie przejmie się syrenami. Mało kto wie że dzisiaj były ćwiczenia, mało kto się nimi przejmuje. Znajomy się zastanawiał czy to rocznica śmierci papieża bo wtedy syreny w naszym mieście też wyły.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx6.xx4 
 • Arnold_gość

  01.12.2010, 20:28

  Syreny?

  Nie słyszałem żadnych syren! A były jakieś?

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia