Trzy kontynenty spotykają się w Tczewie


odbyło się
11
07.2011
Poniedziałek
Tczew - Trzy kontynenty spotykają się w Tczewie
Centrum Wystawienniczo - Regionalne Dolnej Wisły "Fabryka Sztuk" w Tczewie serdecznie zaprasza na wystawę sztuki "Trzy kontynenty spotykają się w Tczewie". Na wystawie zostaną zaprezentowane różnorodne prace 9 artystów z Polski, Szwajcarii, Stanów Zjednoczonych oraz Turcji. Wernisaż odbędzie się w poniedziałek 11 lipca br. o godz. 18.00 w siedzibie Centrum przy ul. 30 Stycznia 4.

Pamela Cardwell
Ukończyła studia licencjackie na Virginia Commonwealth, a magisterskie na Uniwersytecie Pennsylvania. W latach 1998 - 2002 uczyła rysunku na Uniwersytecie Bilkent w Ankarze (Turcji). Wykładała na Uniwersytecie Filmowo - Teatralnym i Akademii Sztuki w Tbilisi. Stypendytska Fundacji Fulbrighta, Fundacji Joan Mitchell. Pobyt studyjny w Altos de Charon przyznany przez Parsons School of Design w La Romano (Dominikana). Była rezydentem w Garikula w Gruzji, w Yaddo, Fundacji Albers, Millay Colony i Fundacji Edwarda Albee.
Armağan Gökçearslan. Ukończyła grafikę na na Uniwersytecie Hacettepe w Ankarze. Rysunku uczyła się pod kierunkiem Muharrem Pire (znanego tureckiego artysty). Pracuje jako assistant professor na uniwersytetach Gazi w Ankarze, Bałkańskim w Mołdawii, i Bliskowschodnim na Cyprze.

Atilla İlkyaz

Ukończył studia z zakresu malarstwa na Uniwersytecie Gazi w Ankarze; doktorat zdobył na Uniwersytetu Hacettepe w Ankarze. Stypendysta rządy włoskiego, rumuńskiego i węgierskiego. Obecnie pracuje jako profesor na Wydziale Sztuki i Projektowania na Uniwersytecie Gazi w Ankarze oraz na Wydziale Sztuk Pięknych na Międzynarodowym Uniwersytecie Bałkańskim w Skopje w Macedonii.

Feyza İlkyaz

Ukończyła studia w zakresie malarstwa na Uniwersytecie Gazi w Ankarze. Zaczyna pracować jako nauczyciel malarstwa; studia magisterskie z malarstwa ukończyła na Uniwersytecie Hacettepe. W 2008 r. rozpoczyna studia doktoranckie z malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Gazi.

Cezmi Orhan

Ukończył studia licencjackie w Instytucie Malarstwa na Wydziale Edukacji Uniwersytetu Gazi. Ukończył studia magisterskie na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Hacettepe. Był przewodniczącym Międzynarodowego Stowarzyszenia Artystów Plastyków, oddział w Ankarze. Miał 15 indywidualnych wystaw. Zdobył liczne nagrody i wyróżnienia.

Cebrail Otgun

Ukończył studia z zakresu malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Hacettepe; pracował jako wykładowca na Uniwersytecie İnönü i na Uniwersytecie Mersin. Obecnie pracuje w Instytucie Malarstwa Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Gazi w Ankarze. Uczestniczył w dziewięciu międzynarodowych wystawach. Miał 14 indywidualnych i wiele wystaw zbiorowych w Turcji. Otrzymał 7 nagród.

Iris Weber

Urodziła się i dorastała w Szwajcarii. Rozpoczęte studia medyczne zarzuciła dla scenografii. Później odbyła staż u Wernera Hutterli w brneńskim Stadttheater. Wyjechała do Niemiec i ukończyła sudia z zakresu sztuk pięknych i scenografii pod okiem Klausa Gelhaar’a. Po otrzymaniu dyplomu, zajęła się skatalogowaniem i wydaniem spuścizny szwajcarskiego poety Stefana Sadowskiego. Przez jakiś czas mieszkała w Wilnie, odbywając tam szwajcarskie stypendium Artest. W swych pracach i mini projektach teatralnych wykorzystuje najróżniejsze media i formy; od rysunku poprzez rzeźbę a na kostiumach kończąc.

Semra Yucel

Ukończyła malarstwo na Wydziale Edukacji Uniwersytetu Gazi w Ankarze. Miała 9 indywidualnych wystaw. Uczestniczyła w wielu wystawach w kraju i za granicą. Otrzymała dwie nagrody.

Beata Zalewska

Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom w pracowni prof. W. Łajminga w 1992 roku. Od roku 2000 jest nauczycielem akademickim na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Bilkent w Ankarze (Turcja). Obecnie pracuje w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku.Wystawiała swoje prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych
w Gruzji, Niemczech, Polsce, USA, Turcji.

Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy!
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

  • _gość

    11.07.2011, 19:26

    Bardzo fajna i interesująca wystawa ;) Coś zupełnie niespotykanego. Warto przyjść i zobaczyć!

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx7.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.