Grupa edukacyjno-terapeutyczna dla rodziców dzieci używający środków psychoaktywnych


odbyło się
19
09.2022
Poniedziałek
Grupa edukacyjno-terapeutyczna dla rodziców dzieci używający środków psychoaktywnych
Grupa edukacyjno-terapeutyczna dla rodziców dzieci używających substancji psychoaktywnych - alkoholu, narkotyków, dopalaczy.

Celami grupy są:
1. Integracja grupy: tworzenie i pogłębianie w trakcie spotkań atmosfery wzajemnego zaufania i bezpieczeństwa.
2. Edukacja: mity i stereotypy dotyczące uzależnienia poznanie przyczyn używania środków psychoaktywnych schematy funkcjonowania osób uwikłanych w relacje z osobą używającą środki psychoaktywne poznanie form leczenia.
3. Komunikacja w relacjach: komunikacja werbalna i niewerbalna nabywanie umiejętności aktywnego słuchania.
4. Praca nad uświadomieniem, odreagowaniem oraz obniżaniem napięcia wynikającego z : poczucia winy, poczucia krzywdy, wstydu, żalu, złości, bezradności.

5. Wsparcie: stworzenie miejsca do odreagowywania stanów emocjonalnych poznanie sposobów na kontakt z dzieckiem wymiana przez rodziców doświadczeń życiowych.

Grupa półotwarta.

Cykl spotkań to 15 dwugodzinnych sesji (z 15 minutową przerwą).
Wielkość grupy do 12 osób.

Osoby zainteresowane zapraszam na bezpłatną konsultację. Kontakt telefoniczny: 728 087 172

Koszt udziału w grupie: 50zł za 1 osobę spotkanie. Przy płatności z góry za cały cykl - 650 zł.
Rozpoczęcie grupy: 19.09.2022 o godz. 18.00.
Miejsce spotkań:
Instytut Psyche - terapia, profilaktyka, edukacja
Tczew, ul. Konarskiego 14a.

Więcej informacji pod nr telefonu: 728 087 172 i na stronie InstytutPsyche.pl

Prowadzący:
Mariusz Haska

Jestem absolwentem Instytutu Psychologii Zdrowia w Warszawie. W szkole specjalistów psychoterapii i instruktorów terapii Centrum Aktywnego Rozwoju i Edukacji Brok ukończyłem specjalistyczne szkolenia oparte na najnowszych światowych modelach leczenia uzależnień: Programu Ograniczania Picia (rekomendowany przez PARPA od 2016 roku) oraz Programu Redukcji Szkód (również rekomendowany przez PARPA od 2017 roku). Od 2019 roku jestem członkiem krajowego Stowarzyszenia Terapeutów Uzależnień.

Obecnie jestem terapeuta uzależnień w Młodzieżowym Ośrodku Terapeutycznym "MROWISKO" w Sopocie, przeznaczonym dla uzależnionej młodzieży w wieku od 14 do 18 lat.

Od lat związany z Poradnią Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia, a także Poradnią Leczenia Uzależnień w Tczewie. W tczewskiej Poradni jestem twórcą i realizatorem programu Redukcji Szkód skierowanego głównie do osób uzależnionych od alkoholu. W palcówce jestem też inicjatorem modelu pracy według Programu Ograniczaniu Picia.

Do kwietnia 2019 pracowałem w Centrum Leczenia Uzależnień "Zaroślak" w Kurczu pod Czerskiem. Jest to stacjonarny roczny ośrodek odwykowy oparty na pracy metodą społeczności terapeutycznej przeznaczony dla osób dorosłych.

W obszarze Redukcji szkód jestem również twórcą popularyzującego tę filozofie pomagania serwisu RedukcjaSzkodToDziala.pl.

Jestem współzałożycielem stowarzyszenie Libera, zajmującego się przede wszystkim pomocą osobą w kryzysie.

Ponadto współpracuję z organizacjami pozarządowymi, mi. z miejscowym kołem Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. Prowadzę szkolenia z zakresu edukacji nt. Redukcji Szkód i zmiany paradygmatu w leczeniu uzależnień dla podmiotów z obszaru NGO, członków Gminnych Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, pracowników socjalnych, asystentów rodziny i kuratorów sądowych. Swoją pracę terapeutyczną poddaję cyklicznej superwizji.

Przybliżona lokalizacja na mapie


To jest mapa poglądowa, która w niektórych przypadkach może wskazywać błędną lokalizację obiektu. Pokaż "Konarskiego 14a, Tczew" na większej mapie - kliknij tutaj
Drukuj
Prześlij dalej