Zbigniew Wodecki z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Le Quattro Stagioni

Zbigniew Wodecki (fot. mat. organizatora)

odbyło się
15
05.2011
Niedziela
Tczew - Zbigniew Wodecki z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Le Quattro Stagioni
Centrum Kultury i Sztuki zaprasza no koncert Zbigniewa Wodeckiego z udziałem wielu artystów.

Zbigniew Wodecki, jak rzadko który artysta, potrafi łączyć pokolenia. Nie chodzi tu tylko o bogactwo repertuarowe i zestawienie takich utworów, jak: "Pszczółka Maja" czy "Zacznij od Bacha". Równie ważna jest w tym przypadku sama osobowość muzyka. Wodecki to człowiek o wielkim poczuciu humoru, osoba młoda duchem, otwarta do innych. Świetnie nawiązuje kontakt zarówno z wiernymi fanami, jak i z młodzieżą. Podczas dwóch tczewskich koncertów będzie się można o tym doskonale przekonać. Oprócz muzycznych popisów, Wodecki wcieli się bowiem w rolę prowadzącego. Nie trzeba chyba nikomu przypominać, że i na tym polu artysta osiągnął pełen profesjonalizm. Wystarczy wymienić tu chociażby prowadzony przez niego program „Droga do gwiazd” czy udział, jako juror, w popularnym show "Taniec z gwiazdami."

Propozycje repertuarowe przygotowane na dwa majowe koncerty zaskakują swoją różnorodnością. Oprócz obowiązkowych punktów programu, a więc najbardziej znanych utworów muzyka, tczewska publiczność usłyszy również standardy amerykańskie (m.in. piosenki Franka Sinatry) oraz czardasza zagranego na skrzypcach. Wodecki, co dla niektórych może być pewnym zaskoczeniem, świetnie odnajduje się w różnych gatunkach i konwencjach muzycznych. Słychać to będzie w trakcie koncertów w Centrum Kultury i Sztuki, podczas których Wodecki wystąpi w wyjątkowym towarzystwie…

Zaproszonemu do Tczewa artyście towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna "Le Quattro Stagioni" pod dyrekcją Tadeuszu Żmijewskiego. Nawiązana niedawno współpraca przynosi świetne rezultaty, czego dowodem jest nie tylko organizacja dwóch koncertów w Tczewie, ale również występy w całej Polsce. Dodatkowym walorem przygotowywanego w CKiS wydarzenia będzie dokooptowanie do sekcji orkiestrowej dwóch najbardziej znanych, polskich jazzmanów: Krzysztofa Przybyłowicza (perkusja) i Zbigniewa Wrombla (bas). Gościli oni już w naszym mieście w 2009 roku podczas Off Jazz Festiwalu. Ich występ z Krzesimirem Dębskim zebrał wtedy doskonałe recenzje.

14 i 15 maja, Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Start: godz. 18:00. Bilety w cenie: 45 i 40 zł.
Drukuj
Prześlij dalej