Walentynkowe podróże w świat niemego kina

Janusz Zdunek Marienburg (fot. mat. organizatora)

odbyło się
14
02.2011
Poniedziałek
Tczew - Walentynkowe podróże w świat niemego kina
Centrum Kultury i Sztuki zaprasza na walentynkową podróż w świat niemego kina z muzyką na żywo, w którą zabierze nas Janusz Zdunek + Marienburg. Grupa jest już dobrze znana tczewskiej publiczności z projekcji filmu "Symfonia Zmysłów" z Gretą Garbo, podczas której zespół uraczył nas free jazzowymi dźwiękami. Tym razem zagrają do filmu "Mocny człowiek" Henryka Szaro z 1929 roku.

Organizatorzy wraz z restauracją Mocca przygotowali niespodziankę - po pokazie filmu każdy bilet wstępu weźmie udział w losowaniu kolacji dla dwojga.

Miejsce: Centrum Kultury i Sztuki ul. Wyszyńskiego 10 Tczew www.ckis.tczew.pl

Data: 14.02.2011r.

Godzina:19:00

Wstęp: 10 pln

"Mocny człowiek" to jeden z ostatnich polskich filmów epoki kina niemego. Jest znakomitą adaptacją powieści Stanisława Przybyszewskiego. "Mocny człowiek" to psychologiczny dramat ukazujący kolejne etapy moralnego upadku bohatera dążącego za wszelką cenę do sławy i bogactwa. Morduje on podstępnie zapomnianego pisarza oraz fałszuje weksel, by rękopisy ofiary wydać pod własnym nazwiskiem. Nie jest jednak zwykłym "zbirem duchowym" i "genialnym pasożytem, wysysającym soki z innych". Dopiero dzięki ukochanej Ninie "mocny człowiek" staje się naprawdę mocnym człowiekiem, zwycięża bowiem ona w nim zło, które kazało mu deptać życie ludzkie w dążeniu ku własnemu szczęściu. To doskonały obraz studium artysty, który dzięki miłości dostrzega całą nędzę swego poprzedniego postępowania lecz w końcu przegrywa w walce z własnym sumieniem.

Janusz Zdunek + Marienburg - Jest to trio trąbka-bas-perkusja, które penetruje przeróżne obszary muzyczne czerpiąc z całego bogactwa dostępnych inspiracji, od twórczości ludowej, poprzez jazz do ikon popkultury. W ich muzyce znajdziemy inspiracje free jazzem, rockiem i drum’n'bassem. Główną siłą napędową jest improwizacja - we wszelkich dostępnych formach ekspresji. Obok siebie występują kontrastujące elementy - taneczny rytm i wybuchy mistycznej trąbki free, czy silnie rockowy groove i brzmienia elektroniczne. Na trąbce, organach, syntezatorze i elektronice gra Janusz Zdunek (współpracuje z Kultem, Kazikiem Staszewskim i Buldogiem) na gitarze basowej - Irek Kaczmar (współpraca Etna Kontrabande, Lont) na perkusji - Rafał Baca ( współpraca Kuśka Brothers, Lont). Zespół regularnie koncertuje w klubach i na festiwalach; odwiedził Olsztyńskie Lato Artystyczne, Olsztyńską Trzydniówkę Teatralną, Rura Jazz Festiwal (Wrocław), Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Filmowa Góra (Zielona Góra), Malborski Przegląd Muzyczny, Ogólnopolski Niezależny Przegląd Form Dokumentalnych Nurt (Kielce), Festiwal Energia Dźwięku (Wrocław), Bydgoskie Artystyczne Lato, Zacieralia (Warszawa). Muzycy nagrali ścieżkę dźwiękową do filmów Pokonać siebie i Autonaprawa oraz wykonują na żywo muzykę do Symfonii zmysłów / Flesh And The Devil, filmu niemego z 1926 roku z Gretą Garbo w roli głównej. Projekt Marienburg wydał płyty: Pop Dom i Miasto Nic.

Więcej o zespole na www.myspace.com/januszzdunekmarienburg
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • suaf_gość

  27.01.2011, 09:10

  w końcu coś dla koneserów

  uwielbiam proze Przybyszewskiego, a do tego muzyka Zdunka...niech sczezne jeśli mnie tam nie będzie!!!

  Odpowiedz
  IP: 213.241.xx4.xx1 
 • aos_83

  27.01.2011, 10:53

  widać przez wielu niedoceniany i zapomniany mistrz pióra przeżywa swego rodzaju odrodzenie ;) jak dla NAS strzał w dziesiątkę ;)

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • _gość

  14.02.2011, 21:03

  byłem,ByŁo Warto....!!!!!!

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx5.xx2 
 • suaf_gość

  15.02.2011, 08:38

  co do muzyki to wydaje mi się że interpretacja "Symfonii zmysłów" była ciekawsza (więcej wątków)...natomiast sam film przedni!!!

  Odpowiedz
  IP: 81.219.xx6.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.