Centrum Kultury i Sztuki świętuje 35-lecie działalności

CKiS (fot. tcz.pl)

odbyło się
18
09.2010
Sobota
Tczew - Centrum Kultury i Sztuki świętuje 35-lecie działalności
Centrum Kultury i Sztuki zaprasza na uroczystości z okazji jubileuszu 35 - lecia działalności Centrum, które odbędą się 18 września 2010r. Rozpoczęcie - o godz. 18.00, w sali widowiskowej CKiS (Tczew, ul. Wyszyńskiego 10).

W programie:

• uroczysty koncert w wykonaniu Orkiestry Kameralnej PROGRESS
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ

• recital Agaty Sowy z akompaniamentem Joanny Klekowieckiej
• wystawa fotografii z działalności CKiS
• w Parku przy CKiS - koncert folkowego zespołu PSIO CREW + pokaz tańca z ogniem w wykonaniu Teatru Ognia WANDALO z Gniewa


Do wspólnego świętowania zapraszamy przyjaciół, byłych i obecnych współpracowników oraz wszystkich, wspierających naszą działalność.

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ

Krótko o historii CKiS:

Działalność tczewskiej placówki kulturalnej sięga roku 1975, kiedy to w dawnym Domu Socjalnym Pomorskiej Fabryki Gazomierzy powstał Tczewski Dom Kultury z siedzibą przy ul. Kołłątaja. Już w tamtym okresie, pod kierownictwem pierwszego dyrektora Jana Morusa, zaczęło funkcjonować wiele klubów, w tym najsłynniejszy Dyskusyjny Klub Filmowy “Sugestia”.
Kolejne lata funkcjonowania TDK charakteryzują się różnorodnością działań na rzecz kultury lokalnej. Przy placówce, powstał wydający publikacje i czasopisma Kociewski Kantor Edytorski. Organizowano także: Wojewódzkie Konkursy Filmów Amatorskich, wystawy plastyków i fotografów, Dni Kultury, Oświaty, Prasy i Książki, Festiwal Pieśni Chóralnej, Jesienny Przegląd Filmów Polskich, Festiwal Muzyki Rockowej, Tczewskie Sobótki, spotkania z Mikołajem oraz dyskoteki i zabawy. Powstały także: Młodzieżowe Sceny Dramatyczne, Studia Prób Teatralnych oraz Dziecięce Teatrzyki. TDK wspierał także istniejącą od 1947 roku Harcerską Orkiestrę Dętą, Chór Męski “Echo” (rok powstania 1923) oraz Dyskusyjny Klub Filmowy “Sugestia”.
W roku 1995 Tczewski Dom Kultury został połączony z Domem Kultury Kolejarza i w ten sposób powstało Tczewskie Centrum Kultury, które z kolei w 2003 roku zostało przeniesione z obiektu przy ulicy Kołłątaja 9 do obiektu przy ul. St. Kard. Wyszyńskiego 10. W budynku funkcjonują: Fundacja Domu Kultury, Stowarzyszenie Integracji Humanistycznej “Pomost” i Tczewskie Towarzystwo Kulturalne “Brama”. Kilka lat temu nastąpiło połączenie Tczewskiego Centrum Kultury z Tczewskim Domem Kultury. W lipcu 2007 r instytucja przeszła kolejną reorganizację w wyniku której mamy obecne Centrum Kultury i Sztuki.
Obecnie tczewska placówka, kierowana przez Tadeusza Żmijewskiego, to prężnie rozwijająca się instytucja, która kieruje swoją bogatą ofertę kulturalną zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dorosłych. Sekcje zainteresowań, liczne festiwale, koncerty i wernisaże - to najlepsza wizytówka obecnego Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +1

  kierowca_gość

  18.09.2010, 20:53

  park za ckis

  Jestem ciekawy jak długo będą chalasowac ?! W niedziele muszę wstać o 4:00 rano,czy się wyspie ????? O 5 z kawałkiem będę wiózł autobusem ludzi w kierunku Gniewa. Będąc niewyspany, zdenerwowany jaka będzie zdolność mojej koncentracji na drodze ???????? A w razie wypadku i kilku, kilkudziesięciu rannych pasażerów policja powie "wina po stronie kierowcy" bo to , bo tamto. Nikt nie weźmie pod uwagę tego, ze bylem niewyspany i w zlej kondycji psychicznej z powodu chalasu. Ale kogo to obchodzi ???? Organizatora tej imprezy ?? Do 22:00 i koniec,tak mówi prawo, a ja mam konstytucyjnie zagwarantowane prawo do odpoczynku --- i co ? Ktoś mi je zabiera !!!!!! To jest ta wolność , czy dowolność ?! Oczywiście mam okna plastikowe zamknięte i jeszcze słychać chalas !!! Nie wspomnę o starszych ludziach, którym należy się spokój ! Apeluje do organizatorów imprez o branie pod uwagę innych ludzi i ich praw. P.S. mam nadzieje,ze moderator "przepuści" ten post.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx8.xx9 
 • sophia_gość

  19.09.2010, 14:47

  Kierowco - hałas przez "h" :) Wyspałes się ????

  Cytuj
  IP: 109.197.xx9.xx3 
 • kierowca_gość

  19.09.2010, 18:20

  re

  Widzisz jaki był mój stan ? Popełniłem tak prymitywny błąd, cóż najlepszym się zdarza .

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx8.xx9 
 • +1

  malkontenctwo_gość

  20.09.2010, 14:30

  twój stan to zrzędziarstwo ! i co nie masz na co narzekać bo koncert skonczył sie o 22 ??? a tak a propos koncertu to był ogień !!!!!!!!!!!!!!!!! szumi jawor soundsystem !!! górale najlepsi są !!!! Pozdro dla wszystkich tczewskich narzekadeł :)))))))))

  Odpowiedz
  IP: 109.243.xxx.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.