Gorąca dawka jamajskich brzmień - koncert odwołany w związku z żałobą

Ska Reggae w Famie (fot. nadesłane do redakcji)

odbyło się
17
04.2010
Sobota
Tczew - Gorąca dawka jamajskich brzmień - koncert odwołany w związku z żałobą
Już 17.04.2010 (sobota) w tczewskim klubie FAMA odbędzie się prawdziwa uczta dla wszystkich smakoszy tłustych jamajskich brzmień. Mocną dawkę SKA i REGGAE zaserwuje Wam olsztyński zespół SKAUCI, promujący swój najnowszy album "Great Poland". Rozgrzewkę przed koncertem jak i after desser zapewni REAL COOL SOUND z Ostródy, smażąc pyszne dania Early Reggae i Rocksteady na swych czarnych vinylowych krążkach. Dawka jamajszczyzny będzie tak energetyczna, że trzeba będzie ją spalać na parkiecie do późnych godzin. Pucujmy swe buty, bo czeka nas SKA REGGAE PARTY!

start: 20:00
wstęp: 8pln

SKAUCI

Zaczynali w 1998. Było ich trzech i grali punk rocka z elementami ska. Szybko jednak ich muzyczne fascynacje skierowały się w stronę jamajskich rytmów. Do zespołu dołączył trębacz, a z czasem puzonista, klawiszowiec i drugi wokalista. W lipcu 2003 roku zarejestrowano materiał na płytę, który ostatecznie ukazał się w marcu 2004 pod banderą Jimmy Jazz Records. Niestety sukces pierwszego albumu i koncertowa aktywność nie uchroniły grupy przed rozpadem. Jednak w 2007 Skauci reaktywowali się w nieco zmienionym składzie. Formacja poszła jeszcze mocniej w stronę karaibskich wibracji, wzbogacając swoje występy o klasyczne jamajskie rytmy, takie jak Rockfort Rock, czy Stalag. Pomimo zmian personalnych Skauci nie utracili pazurów i wciąż mogą się pochwalić rozpoznawalnym od pierwszych taktów brzmieniem. Pracując nad nowym materiałem udało się im zagrać m.in. przed legendą gatunku – Mr. Symarip. Na początku stycznia 2010 ukazał się drugi album olsztyńskiej formacji. Wydawcą płyty "Great Poland" jest wytwórnia Burning Chords.
http://www.myspace.com/skauci

REAL COOL SOUND
Wprost z mazurskich dożynek - PRZYBYWAMY! Radek od Paździochów, przodownik agrarny, syn vice wójta serwuje wam to, co najlepsze z wczesnego reggae. Krzyś "Lemoniada", pierwszy amant na wiosce, wielbiciel oranżadowych bąbelków i zabaw w remizie poczęstuje najlepszym ska, bo pierwszym i oryginalnym. Jest także Ona – piękna Ania (Anna Teliczan), "Perła Mazur", "Cud Warmii", "Najlepszy głos w powiecie" - swoim wokalem jak pługiem przeora wasze czaszki!!
http://www.myspace.com/realcoolsound
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • -2

  _gość

  10.04.2010, 10:13

  .-.

  i znowu to samo

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx6.xx0 
 • +1

  Montana_gość

  12.04.2010, 20:39

  a odbędzie się w innym terminie?

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx8.xx9 
 • Lure ;)_gość

  14.04.2010, 09:52

  :/ do 24 możemy posłuchać jakichś dubików przecież, a później zacząć imprezę, Famo !!! Zróbcie z tym coś, nie odwołujcie dżamby !

  Odpowiedz
  IP: 79.187.xx2.xx6 
 • -3

  Track_gość

  14.04.2010, 12:59

  Żałoba

  Żałoba została oficjalnie przedłużona do niedzieli do północy. Dabików posłuchaj sobie w domu...

  Cytuj
  IP: 83.25.xx3.xx0 
 • Mihau_gość

  15.04.2010, 22:11

  i co? będzie?

  ma być skapreza i już ! ja wale taką żałobę wcale nie mam zamiaru cały czas smęcić i chodzić jak zombie

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx4.xx1 
 • Lure ;)_gość

  16.04.2010, 09:57

  Track już nie bądź taki dziadox ;) możesz zostać w domu i z zegarkiem w ręku smucić się do wyznaczonego czasu aż będziesz musiał brać relanium żeby się odkręcić, czas powoli wrócić do normalności, wszyscy zdajemy sobie sprawę z tej tragedii, i na długo będziemy o niej pamiętali, jednak słuchanie dabików w domu czy klubie napewno nic tu już nie zmieni. Big up

  Odpowiedz
  IP: 79.187.xx2.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.