Dni Ziemi Tczewskiej 2011

Kasia Kowalska (fot. oficjalna strona artystki)

odbyło się
17
06.2011
Piątek
Tczew - Dni Ziemi Tczewskiej 2011
Jakie atrakcje przygotowano dla mieszkańców grodu Sambora z okazji tegorocznych Dni Ziemi Tczewskiej. Zagra dla nas m. in. grupa Afromental, Kasia Kowalska, posłuchamy także zespołu "Balkan Sevdah". Będą także rejsy statkiem po Wiśle, wesołe miasteczko, pokaz sztucznych ogni i nocna dyskoteka pod gwiazdami. Wszystko to od 17 do 19 czerwca.

Program Dni Ziemi Tczewskiej
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ

09-16 czerwca 2011 - XVII Tczewski Plener Plastyczny "Tczew miasto nad Wisłą"
16 czerwca 2010 godz. 18.00 - Wernisaż wystawy poplenerowej - Galeria CKiS

Scena - Bulwar nad Wisłą:

ŚWIĘTO MŁODZIEŻY (17 czerwca 2011)

godz. 18.00 - suport: Chilly Wind, Regulacja
godz. 21.00 do 23.00 - koncert zespołu "AFROMENTAL"

Scena - Bulwar nad Wisłą (18 czerwca 2011)

ok. godz. 18.00 - support: 3 FM, KRĘGI, ROAN
ok. godz. 22.00 - koncert KASI KOWALSKIEJ
ok. godz. 24.00 - pokaz sztucznych ogni
ok. godz. 24.00 - RETRO DANCING

Scena - Bulwar nad Wisłą (19 czerwca 2011)

godz. 14.00 - koncert "Tczewianie Dzieciom" występy organizacji pozarządowych, przedszkoli, sekcji CKiS
godz. 19.30 - koncert zespołu "Balkan Sevdah"

Chata TMZT (chaty funkcjonują 18 -19 czerwca od godz.14.00 do 20.00 )
Chata TTK "Brama"
Chata Literacką Miejskiej Biblioteki Publicznej
Chata Warsztatów Terapii Zajęciowej (sobota 18 czerwca od 14.00 do 20.00)

Związek Harcerstwa Polskiego
Program (2 dniowy)
Harcerski obóz dla dzieci - wygrodzone miejsce z namiotami harcerskimi, harcerskie gry i zabawy (harcerze działają od soboty z noclegiem na bulwarze w obrębie obozu)

Stanowisko ratownicze WOPR Tczew
18-19 czerwca 2011 od godz. 14.00 do 20.00
Stanowisko Tczewskiego Klubu Krótkofalowców
18-19 czerwca 2011 od godz. 14.00 do 20.00
IV Jarmark Sambora - wystawcy z rękodziełem artystycznym
18-19 czerwca 2011 od godz. 14.00 do 22.00
Wesołe Miasteczko
17-19 czerwca 2011 od godz. 10.00 do 22.00

Poza Bulwarem:

Propozycja Centrum Wystawienniczo-Regionalne Dolnej Wisły
17 czerwca 2011 godz. 17.00 - sesja popularno-naukowa "Mosty obronne na Dolnej Wiśle" połączona z promocją książki M. Ziółkowskiego
godz. 18.00 - otwarcie wystawy "Mosty tczewskie" dziedziniec CWRDW

Propozycje Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji:
18 czerwca w ramach obchodów Dni Ziemi Tczewskiej zorganizowany zostanie Turniej Tenisa Ziemnego oraz wieczór z TCSiR - Turniej rekreacyjno - sportowy Miast Partnerskich.

Od dnia 17 do 19 czerwca organizowane będą przejażdżki statkiem wycieczkowym po Wiśle (jeśli stan Wisły na to pozwoli)

Kilka słów o wykonawcach

Piątek (17 czerwca)

CHILLY WIND - Zespół powstał w styczniu 2010 roku. Wtedy powoli zaczęli się rozwijać, kompletować instrumenty i wzajemnie poznawać. W tej chwili mogą stwierdzić, że są zgranym, progresującym zespołem, którego celem i głównym założeniem jest ciągłe doskonalenie własnych umiejętności i tworzenie coraz lepszej muzyki z gatunku szeroko pojętego rocka. Zaczęli nieśmiało koncertować, jest to dla nich spore wyzwanie, a każde takie przeżycie staje się cennym doświadczeniem, z którego wyciągają odpowiednie wnioski. W tej chwili mają już własny materiał na pierwszą płytę, której wydanie jest priorytetem.

Skład:
-Michał Hebdziński perkusja
-Mateusz Szmalc gitara
-Łukasz Drozdowski gitara
-Szymon Hoppe gitara basowa, wokal

REGULACJA - Wszystko zaczęło się w 2009 roku, po kilku zmianach osobowych od marca 2011 roku zespół gra w obecnym składzie:
Martyna Krawczyk - wokal, przeszkadzajki;
Michał Kowalski - wokal, gitara;
Łukasz Domaradzki - bas;
Maciej Gałuszewski - klawisze;
Krzysztof Malarski - gitara;
Dominik Szmajda - perkusja;
Jakub Urbaniak - sakshorn;
Kasper Zieliński - saksofon;

W listopadzie 2010 roku nagrali dwa studyjne kawałki, co otworzyło nowy etap w ich graniu. Muzyka, którą tworzą jest wypadkową muzycznych doświadczeń i zainteresowań każdego z nich; ostatecznie łączy się w pozytywne brzmienie reggae z elementami dance hall, dub i roots reggae. Osiem różnych osobowości i jeden cel "pozytywny przekaz".

http://www.myspace.com/regulacja

AFROMENTAL to siedmiu pełnych energii i bardzo uzdolnionych młodych facetów. Każdy z nich to wyrazista i nietuzinkowa postać. Zarówno prywatnie, jak i na scenie stanowią bardzo zgraną grupę. Grupę, jakiej jeszcze w Polsce nie było! Muzyka, którą tworzą to wypadkowa inspiracji wszystkich członków zespołu. Repertuar grupy to mieszanka funky, soulu, R&B, hip-hopu oraz popu. Już debiutancki album zatytułowany "The Breakthru"(2007) został bardzo dobrze przyjęty przez słuchaczy i krytyków muzycznych. Otrzymał m.in. nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk2008 w kategorii - "Album RokuHip-Hop/R’n’B". Pierwszy singiel z płyty -"I`ve Got What You Need" został wybrany spośród ponad 300 zgłoszeń do finałowej szóstki koncertu Trendy podczas festiwalu Top Trendy2007 w Sopocie. Kolejnymi singlami z płyty były utwory: "Thing We’ve Got" i "Happy Day". "Playing with pop"(2009)-drugi album studyjny zespołu, oprócz nowych kompozycji zawiera także piosenki specjalnie przygotowane do filmu "Kochaj i tańcz" oraz serialu "39 i pół", w którego drugiej serii zespół występował, grając samych siebie. Album ten zyskał status złotej płyty i pozwolił grupie wspiąć się na szczyt czołówkipolskich zespołów, czego efektem są liczne nagrody i wyróżnienia oraz stale rosnąca ilość wiernych fanów. Najbardziej znane utwory z tej płyty to: "Pray 4 Love" i "Radio Song". W czerwcu 2009, podczas festiwalu w Opolu, Afromental otrzymał statuetkę Superjedynka w kategorii "Zespół Roku" przyznawaną w głosowaniu widzów Telewizji Polskiej. W tym samym roku zespół uczestniczył również w prestiżowej serii koncertów Hity na Czasie transmitowanych przez TVP, a także wystąpił podczas finału konkursu Sopot Festival. Rok 2010 stał pod znakiem wielu sukcesów, wyróżnień i nagród. W lutym zespół otrzymał dwie nominacje do Fryderyka w kategoriach: "Album Roku Hip-Hop/R’n’B" oraz "Zespół Roku". Grupa otrzymała również nagrody VIVA Comet oraz Eska Music Award w kategorii Zespół Roku 2010!Kolejnym wyróżnieniem było ogłoszenie zespołu Talentem Roku 2010 przez Fundację Środowisk Twórczych w Olsztynie. W sierpniu, podczas konkursu w ramach Orange Warsaw Festival 2010, zespół zdobył główną nagrodę - WOW! Music Award. W listopadzie otrzymał prestiżową statuetkę MTV European Music Award 2010 w kategorii Najlepszy Polski Artysta2010 i znalazłsię w TOP 5nominowanych do tej samej nagrody w kategorii Najlepszy Europejski Artysta 2010!24 lutego br. podczas gali VIVA Comet 2011, Afromental otrzymał nagrodę dla najlepszego zespołu roku! Kolejnym i tegorocznym wyróżnieniami są: nominacja do nagrody Fryderyk w kategorii Teledysk Roku oraz nagroda Eska Music Award2011za Video Roku(Rock&Rollin’ Love, reż. Mitja Okorn). Obecnie zespół pracuje nad trzecią płytą, której zapowiedzią są utwory: "Rock&Rollin’ Love" oraz najnowszy singiel - "Rollin’With You". Planowana premiera nowej płyty - październik br.
Afromental to:
Łozo (Wojciech Łozowski - wokal), Tomson (Tomasz Lach - wokal), Śniady (Bartosz Śniadecki-instr. klawiszowe), Baron (Aleksander Milwiw-Baron - gitara), Lajan (WojciechWitczak - bas), Torres (TomaszTorres - perkusja), Dziamas (Grzegorz Dziamka - instr. perkusyjne).

Sobota (18. czerwca)

3 Fm /Free FM/ - to zespół z Trójmiasta, który znalazł się w 10. najlepszych zespołów zakwalifikowanych do Przeglądu UNDERGRAMY. Muzycy grają alternatywną odmianę rocka, czerpiąc dodatkowo z takich gatunków jak funk, d'n'b oraz r'n'b - co tworzy mieszankę inspiracji i stylów, którą trudno zaszeregować w konkretne ramy. Ich muzyka z pewnością stanowi dobrze przemyślany projekt muzyczny wzbogacany mocniejszymi brzmieniami. Skład zespołu tworzą: Piotr Horbaczewski - wokal, Adam Betlejewski - gitara, Tomasz Dziewulski - gitara, Adam Idźkowski - perkusja, Krzysztof Basinski - bas.

http://www.myspace.com/3fm

Kręgi - to kolejny trójmiejski zespół rockowy wybrany wśród 10. najlepszych zespołów biorących udział w Przeglądzie UNDERGRAMY. Powstał w 2006 roku z inicjatywy czwórki ambitnych muzyków. Na samym początku istnienia zespołu - materiał ulegał silnym wpływom rocka progresywnego, z czasem jednak styl Kręgów ulega ugładzeniu i muzycy decydują się na nieco bardziej przystępną formułę. Kręgi to rockowa ekspresja, szczere płynące z serca teksty i radość grania. Zespół - tak jak wieloznaczna nazwa - stawia na nieoczywistość, zachowując jednocześnie prosty w formie, autentyczny przekaz. Skład: Maciej Szymborski - perkusja, Michał Pszczółkowski - gitara, Piotr Gibner - wokal, Marek Ciman - bas.

http://www.kregi.cba.pl

Zespół ROAN zadebiutował w 1991 roku w Jarocinie. W roku 1996 nagrał swój największy przebój "Ten zimowy czas", zaśpiewany wspólnie z m.in. Andrzejem Piasecznym, Andrzejem Krzywym i Nazarem. Do 2008 roku zespół nagrał cztery albumy studyjne i wydał składankę największych przebojów. Wystąpił na wielu festiwalach: JAROCIN (którego są laureatem),OPOLE(koncerty opolskich premier 1998 oraz 2001) W 2009 r. reprezentowali Polskę na SOPOT HIT FESTIWAL . Uczestniczyli również w serii koncertów HITY NA CZASIE - jako polska propozycja Hitu lata gdzie wykonał utwór „Podnieś Głowę”. Utwór ten w wielu rozgłośniach radiowych gościł na pierwszych miejscach list przebojów. 14 lutego 2011 roku grupa brała udział w polskich preselekcjach do Konkursu Piosenki Eurowizji z piosenką "Maybe", gdzie zajęli 8. miejsce. Utwory zespołu ROAN znajdują się na wielu polskich składankach np.: RADIA WAWA, RADIA ZET, RADIA ESKA, Eska Rock, Trójka Polskie Radio. Grupa w swoim dorobku posiada ok. 20 teledysków, które prezentowane są w wielu stacjach muzycznych oraz otrzymały nominację do prestiżowej nagrody Yach Film Festiwal. Zespół ROAN zagrał ponad 1000 koncertów nie tylko w Polsce ale również w USA Holandii, Niemczech, Francji, Włoszech. Obecnie z powodzeniem koncertuje w Chinach, gdzie na ich koncerty przychodzą tysiące fanów z kraju środka.
Zespół prezentuje profesjonalny i wysoki poziom wykonawczy.

Zbyszek Man( śpiew, gitara )
Andrzej Man( gitara basowa )
Tomasz Pacanowski( gitara )
Kuba Mikulski ( perkusja ) - ciekawostka - wnuczek Stanisława Mikulskiego słynnego Klossa.

www.roanband.pl

KASIA KOWALSKA - znana polska wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów piosenek. Swoją karierę muzyczną rozpoczęła w latach 90. - w roku 1994 ukazała się jej debiutancka płyta 'Gemini', która osiągnęła status podwójnej platyny. W 1995 r. wystąpiła na festiwalu w Sopocie z premierową piosenką 'A to co mam', która szybko stała się przebojem - za występ otrzymała zarówno Grand Prix jak i Nagrodę Publiczności. Tego roku ukazała się również koncertowa płyta ' Koncert inaczej', będąca rejestracją kilku występów. W ciągu miesiąca album uzyskał status platynowej płyty. W 1996 r. z utworem 'Chcę znać swój grzech' reprezentowała Polskę w konkursie Eurowizji w Oslo. W tym samym roku ukazała się też trzecia płyta Kowalskiej zatytułowana ' Czekając na' , która uzyskała status platynowej płyty już przed oficjalną premierą. W 1997 r. wystąpiła w filmie 'Nocne graffiti' w roli narkomanki Moniki. Na ścieżce dźwiękowej do filmu znalazła się jej premierowa piosenka 'Straciłam swój rozsądek'. W 1998 r. ukazała się płyta 'Pełna obaw' , która osiągnęła status platynowej płyty, promowana m.in. przez singiel: 'Co może przynieść nowy dzień' - nagrodzony statuetką Fryderyka. W 2000 roku na rynek trafiła płyta '5' poprzedzona singlem 'Nobody'. Miesiąc po premierze album uzyskał status złotej płyty, następnie ukazały się kolejne single: 'Być tak blisko' i 'Będę jak'. W 2001r. Kowalska wystąpiła na festiwalu w Opolu z premierową piosenką 'Starczy słów', gdzie otrzymała Superjedynkę za najlepszą płytę rockową. Pod koniec roku wokalistka otrzymała nagrodę MTV Europe Music Awards w kategorii najlepszy polski artysta. W 2002 r. ukazał się jej szósty album 'Antidotum', który szybko stał się złotą, a następnie platynową płytą. W 2003 r. Kasia Kowalska wzięła udział w kampanii radia RMF FM mającej na celu walkę z piractwem. W 2004 r. do stacji muzycznych trafił singel 'To co dobre', a w sierpniu 2004 wyjechała do Tokio na sesję zdjęciową do swojej siódmej płyty pt. ' Samotna w wielkim mieście'. Za ten album w 2005 zdobyła kolejną Superjedynkę w kategorii najlepsza płyta rockowa. W 2006 r. do rozgłośni radiowych trafiła piosenka 'Dlaczego nie!' - promująca polski film o tym samym tytule. W 2008 roku miała premierę ósma płyta wokalistki 'Antepenultimate'. W 2009 ukazała się reedycja jej ostatniej płyty, wzbogacona o drugą płytę z dodatkowymi piosenkami oraz materiałem wideo. W 2010 r. Kasia wraz z zespołem towarzyszącym wystąpiła w studiu im. Agnieszki Osieckiej, gdzie zaprezentowała swoje interpretacje utworów Grzegorza Ciechowskiego - nieżyjącego już lidera zespołu 'Republika' (który był nie tylko producentem jej debiutanckiej płyty 'Gemini', ale i muzycznym mentorem).

http://www.kasiakowalska.pl/

Niedziela (19 czerwca 2011)

BALKAN SEVDAH o sobie… Wykonujemy muzykę inspirowaną tradycjami muzycznymi wywodzącymi się z różnych regionów Półwyspu Bałkańskiego (Albania, Grecja, Turcja, Macedonia, Bułgaria, Bośnia, Serbia i Kosowo). Ostatnio najczęściej sięgamy po motywy muzyczne pochodzące z Epiru w Albanii i Pirinu w Bułgarii. Do tradycji podchodzimy nieortodoksyjnie, nie staramy się nikogo naśladować. Wręcz przeciwnie, próbujemy mieszać elementy różnych kultur bałkańskich i połączyć je z naszymi indywidualnymi doświadczeniami muzycznymi.

Więcej informacji i zdjęcia: http://www.balkansevdah.art.pl/

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (22)
dodaj komentarz

 • Alvtka_gość

  09.06.2011, 23:56

  ~~

  18 czerwca i retro dancing zapowiada się ciekawie!! czy będa jakies ograniczenia wiekowe? :)

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx6.xx9 
 • +3

  mieszkaniec_gość

  10.06.2011, 09:54

  haha

  Nie wiem co o tym sądzić. Nie lubię ani Kowalskiej ani cukierkowego grania dla nastolatek w postaci Afromental. Gdzie jakaś rockowa kapela? Na dniach Pruszcza Gd. gra np. Hey :) No i fajnie, że wyróżniono jedne z 10 zespołów z przeglądu Undergramy ale gdzie ci najlepsi? Szkoda, że nie ma żadnej porządnej rockowej kapeli. Nic tam po mnie.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx8.xx6 
 • +1

  monix_gość

  11.06.2011, 16:01

  Na rockową kapelę NO LONGER MUSIC zapraszam już 30.06. do amfiteatru! Będzie się działo! :) A supportować będzie tczewska kapela Black Flowers! http://www.tcz.pl/index.php?p=1,3,0,nadchodzace-wydarzenia&item=87e025aab82f3cde&title=Koncert-No-Longer-Music-Tczew Zapraszam!

  Cytuj
  IP: 109.207.xx5.xx7 
 • +1

  gość_gość

  10.06.2011, 10:29

  wiesz może ty nie lubisz cukierkowego grania Afromental, ale młodzież uwielbia wręcz szaleją za tym zespołem !!!! nie tylko samym rockiem człowiek żyje! ja słucham zupełnie innej muzyki i też nie za bardzo mnie interesują zespoły, które goszczą na Dniach Ziemi w tym roku - oprócz Balkan Sevdah ich koncert może byc interesujacy , a znając życie będzie garstka osób przy scenie ! Kowalska ? jej lata świetności juz minęły ale coż dla mieszkańców którzy nie mają dużych wymagań jest to super propozycja !!!! jeszcze się taki nie urodził co by każdemu dogodził !!!

  Odpowiedz
  IP: 83.20.xxx.xx5 
 • +1

  arkadiusztcz

  10.06.2011, 17:27

  no i dobrze określone, jednemu to drugiemu tamto , jeszcze może dla każdego coś z osobna na życzenie... nie da raty w ten sposób.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  +1

  mieszkaniec_gość

  10.06.2011, 22:04

  Nie, że na życzenie. Jakoś rok temu była Coma i Kult. Dało się? Dało. Byli też znani wykonawcy muzyki pop. Czemu w tym roku tego nie ma?

  Cytuj
  IP: 109.207.xx8.xx6 
  +3

  arkadiusztcz

  11.06.2011, 12:24

  Owszem dało się, ale nie wszyscy byli i z tego zadowoleni, nie trafi tak żeby cała tczewska publika nie narzekała. Co roku po części coś komu nie będzie pasowało. W tym roku może są zadowolone osoby te które rok temu narzekały i tak na zmianę. Słyszałem że niespodzianką ma być pokaz sztucznych ogni.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • +1

  do mieszkańca_gość

  11.06.2011, 10:56

  Nie tylko rockiem ludzie żyją.... jakby znowu był rockowy dzień to inni by gadali, że co roku to samo i innych gatunków nie ma.... Z tego co wiem to Roan grają rockowo, a jak nie chcesz, to nie przychodź. Nikt cie nie zmusza. Mówisz, że w Pruszczu gra Hey, to jedż - przecież to niedaleko. I ty będziesz zadowolony, a inni tczewianie przyjdą na Kowalska - i też będą zadowoleni :)

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx8.xx1 
 • +1

  fanka_gość

  11.06.2011, 15:43

  FAjnie ze są takie koncerty,każdy znajdzie coś dla siebie,teraz będzie taka muza,a 30 czerwca o 20 w amfiteatrze będzie koncert zespolu No longer music z USA grający postgrunge/electropunk i tez będzie fajnie. Najwazniesze że cos sie dzieje w Tczewie i jest gdzie chodzić:)

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx8.xx3 
 • +1

  _gość

  12.06.2011, 10:26

  RETRO DANCING :)) MNIAM ! odpowiadam na wcześniejszy post: na bulwar raczej nie ma wstępu za okazaniem dokumentu:)

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx3.xx2 
 • +4

  Alex_gość

  12.06.2011, 13:43

  Jak zwykle nic ciekawego, ale czego można się spodziewać skoro nawet na jubileusz 750-lecia było słabo. Znów pop-papka za kilkadzieścia tysięcy złotych za jedną pseudogwiazdeczkę. Czy naprawdę nie można wydać rozsądniej tych pieniędzy?

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx3.xx5 
 • +5

  stas_gość

  12.06.2011, 17:30

  ale będzie karuzela! i to się liczy! :D

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx7.xx9 
 • -3

  piotr146_gość

  13.06.2011, 23:45

  parada

  a parady motocyklowej na otwarcie nie bedzie????

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx5.xx5 
 • +1

  hehe_gość

  14.06.2011, 18:14

  łeeeeee

  Wolałbym Gienka z X-Fucktora posłuchać

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx7.xx0 
 • +1

  Mana_gość

  16.06.2011, 00:33

  X-Fuctor jest the best a Gienek to najlepsza loska w mieście ;-)

  Cytuj
  IP: 84.38.xx4.xx4 
 • _gość

  14.06.2011, 21:58

  Kasia Kowalska THE BEST!!!!!!!!!!!!!NAJLEPSZA POLSKA WOKALISTKA...

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx5.xxx 
 • +1

  arkadiusztcz

  15.06.2011, 12:35

  Kasia wcześniej gra koncert w Człuchowie 18.30-20.30, w Tczewie od ok, 22.00 i na oko to chyba się spóźni bo nie obrobi się w 1,5 godziny jak sama trasa liczy ponad 2 godziny przejazdu.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +3

  Tczewiak_gość

  16.06.2011, 21:10

  bawmy się bez alkoholu

  Fajny program ale nauczmy się bawic bez alkoholu i zeby nie śmiecic !!!!!!!

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx5.xx4 
 • +2

  gość~~!_gość

  17.06.2011, 07:45

  Dni ziemi tczewskiej

  Hmm.. tylko szkoda że taka brzydka pogoda akurat dziś ;//

  Odpowiedz
  IP: 83.13.xx5.xx6 
 • +2

  pogoda_gość

  17.06.2011, 10:54

  a

  pogoda nie jest az taka zła, do wieczora może się jeszcze zmienić

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx0.xx7 
 • +1

  ._gość

  17.06.2011, 18:32

  .

  Powinno być więcej takich imprez w Tczewie ;-)

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx5 
 • +1

  agharth_gość

  19.06.2011, 16:55

  ochroniarz

  najlepszy był ten tańczący ochroniarz :P:P:P

  Odpowiedz
  IP: 89.77.xx1.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.