Światowe Dni Młodzieży także w Tczewie

(fot. mat. prasowe)

odbyło się
27
01.2019
Niedziela
Tczew - Światowe Dni Młodzieży także w Tczewie
Msza św., pokaz multimedialny, świadectwo oraz koncert złożą się na program obchodów rocznicy Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 oraz pobytu młodzieży z Ukrainy w dekanacie tczewskim. Wydarzenie adresowane jest do wszystkich, którzy chcą wspomnieć piękny czas ŚDM w Krakowie i duchowo zjednoczyć się z młodzieżą przebywającą w Panamie.

Spotkanie, odbędzie się w niedzielę 27 stycznia. Tego dnia podczas wszystkich Mszy św. wierni rozpoczną Eucharystię hymenem Światowych Dni Młodzieży
w Panamie, a na zakończenie pomodlą się oficjalną modlitwą za ŚDM w Panamie.

Centralne uroczystości rozpoczną się wieczorem. O godz. 18:00 celebrowana będzie Msza św. dziękczynna za ŚDM w Krakowie oraz za ŚDM w Panamie i owoce tych wydarzeń. Językiem celebracji będzie język łaciński. To w tym języku papież Franciszek sprawował Mszę św. w Krakowie. Podczas nabożeństwa będzie śpiewała schola Jana Pawła II. Następnie po Mszy św. będzie można zobaczyć prezentację multimedialną z pobytu młodzieży z Ukrainy, która w dniach od 20 - 25 lipca 2016 roku przebywała w dekanacie tczewskim podczas dni w diecezji.

Zwieńczeniem wieczornego spotkania będzie spektakl pt. "Aniołki Najwyższego" w wykonaniu zespołu "Nieboskłonni", oraz hymn Światowych Dni Młodzieży w Krakowie "Błogosławieni miłosierni..." podczas którego będzie taniec z flagami w wykonaniu Grupy Uwielbienia Flagami "Uskrzydlone".

Spotkanie adresowane jest do osób związanych z organizacją Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, dni w diecezji oraz w Tczewie, młodych, rodzin, które gościły młodzież z Ukrainy oraz tych, którzy chcą zainspirować się niezwykłym doświadczeniem, jakim są Światowe Dni Młodzieży.

Drukuj
Prześlij dalej