Kino chociaż na chwilę

Tczewianie nie mogą doczekać się kina (fot. tcz.pl)

odbyło się
11
12.2009
Piątek
Tczew - Kino chociaż na chwilę
Centrum Kultury i Sztuki zaprasza na kinowe projekcje na dużym ekranie. W repertuarze znajdziemy "Gwiazdę Kopernika", "Rewers", film "Renifer Niko ratuje święta" i "Nigdy nie mów nigdy". Seanse już grudniu.

Miłośnicy Dziesiątej Muzy w krótkie grudniowe dni będą mieli chwilę rozrywki - doskwierający tczewianom brak kina chociaż przez chwilę nie będzie dawał o sobie znać. Filmowe projekcie odbędą się w sali Centrum Kultury i Sztuki.

Co zobaczymy?


11 grudnia, piątek
godz. 10:00 - "GWIAZDA KOPERNIKA", czas 94 min. (projekcja dla grup zorganizowanych)
godz. 19:00 - "REWERS", czas 88 min.

12 grudnia, sobota
godz. 15:30 - "RENIFER NICO RATUJE ŚWIAT", czas 80 min.
godz. 18:00 - "NIGDY NIE MÓW NIGDY", czas 100 min.


13 grudnia, niedziela
godz. 15:30 - "GWIAZDA KOPERNIKA", czas 94 min.
godz. 18:00 - "REWERS", czas 88 min.

Cena biletu na wszystkie projekcje 11 zł. Rezerwacja biletów pod nr tel. 58-531-07-07 *34. Kasa czynna godzinę przed projekcją.O filmach

"GWIAZDA KOPERNIKA"
animowany, Polska, 2009, 94 min
reżyseria: Zdzisław Kudła, Andrzej Orzechowski, scenariusz: Zdzisław Kudła, Andrzej Orzechowski, muzyka: Abel Korzeniowski

Mikołaj Kopernik, syn toruńskiego kupca, jest bystrym i ciekawym świata dzieckiem. Gdy ma dziesięć lat, niderlandzki astrolog Paul van de Volder, przepowiada mu wielką przyszłość, rozwijając w chłopcu wielkie zainteresowanie gwiazdami. Paul van de Volder ponownie pojawia się w życiu Mikołaja, gdy ten jest już studentem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Pomiędzy astrologiem - szarlatanem, a Wojciechem z Brudzewa i innymi profesorami uniwersytetu rozpoczyna się walka o duszę studenta. Astrologia walczy z astronomią. Z wątpliwości i pytań, które targają Mikołajem rodzi się odkrycie, które zmieni świat.

"RENIFER NIKO RATUJE ŚWIĘTA"

animowany/familijny/przygodowy, Finlandia, Dania, Niemcy, Irlandia, 2008, 80 min
reżyseria: Michael Hegner, Kari Juusonen, scenariusz: Hannu Tuomainen, Marteinn Thorisson, muzyka: Stephen McKeon
Małego renifera Niko samotnie wychowała mama, ponieważ jego tata jest członkiem legendarnej Powietrznej Eskadry Świętego Mikołaja. Niko nigdy nie spotkał taty, ale bardzo go podziwia i chciałby w przyszłości być taki jak on. Marzy o tym, aby dostać się do ekipy najbardziej odlotowych reniferów - reniferów Świętego Mikołaja. Kiedy stado głodnych wilków, któremu przewodzi Czarny Wilk, napada na renifery, Niko postanawia zwrócić się o pomoc do taty. Aby go odnaleźć i pokrzyżować niecne plany wrogów, mały renifer razem z przyjaciółmi - wiewiórką Juliusem i łasicą Wilmą, wyrusza w długą i niebezpieczną podróż.

"NIGDY NIE MÓW NIGDY"

Polska, 2009, 100 min
reżyseria: Wojciech Pacyna, scenariusz: Jerzy Niemczuk, Iwona Siemieniuk, Paweł Mossakowski

30-letnia Ama jest odnoszącą sukcesy, zimną i skuteczną ‘łowczynią głów’ dla międzynarodowych korporacji. Wiedzie typowe życie bogatej i niezależnej warszawskiej singielki. Jednak pod pancerzem oschłej i nieprzystępnej karierowiczki, ukrywa osobiste nadzieje związane z posiadaniem dziecka. Życie Amy wypada z rutynowego toru, gdy pierwszy raz pozwala sobie na nieprofesjonalne zachowanie - randkę z przystojnym Markiem, którego "złowiła" dla amerykańskiego klienta z Doliny Krzemowej.

"REWERS"

thriller/komedia, Polska, 2009, 101 min
reżyseria: Borys Lankosz, scenariusz: Andrzej Bart, zdjęcia: Marcin Koszałka, muzyka: Włodzimierz Pawlik

Sabina rozpoczyna swoją opowieść współcześnie, aby we wspomnieniach przenieść się do Warszawy lat pięćdziesiątych. Historia matki, córki i babki. Główną bohaterką - trzydziestoletnią, niezamężną kobietą, pracownicą wydawnictwa - zaczyna interesować się pewien bardzo przystojny mężczyzna.

Sonda - odpowiedz na pytanie

Jak Ci się żyje w mieście Tczew?

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • mamaj_gość

  08.12.2009, 17:15

  mam nadzieje że tym raz nie bedzie słychać

  imprezy w milenium. Janosika z "jesteś szalona" w tle ogladało się średnio..

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xxx.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.