Powrót Caspiana - koncert w Trombie

Caspian (US) & Tides from Nebula (PL) niebawem w Trombie

odbyło się
11
09.2009
Piątek
Tczew - Powrót Caspiana - koncert w Trombie
W piątek, 11 września, w Trombie wystąpią amerykański zespół Caspian oraz warszawiacy z Tides from Nebula. Będzie to ostatni z pięciu ich wspólnych koncertów na europejskiej trasie amerykanów.

Zeszłorocznym koncertem w sopockiej Papryce Caspian udowodnili, że są niewątpliwie jednym z głośniejszych zespołów grających ten rodzaj muzyki. Tej jesieni powracają do Europy z nowym albumem na dwumiesięczną trasę koncertową. Z pewnością „Tertia”, bo taką nazwę nosi ich najnowsza płyta, będzie do nabycia na piątkowym koncercie.


Caspian powstał sześć lat temu w miasteczku Beverly w stanie Massachusetts, malowniczo położonym na brzegu Oceanu Atlantyckiego. Dwa dotychczasowe wydawnictwa zespołu, epka You Are The Conductor i album The Four Trees, zebrały pozytywne recenzje mediów (m.in. ze strony wpływowego magazynu Spin) i ugruntowały pozycję Caspian jako jednego z najlepszych instrumentalnych zespołów post-rockowych na świecie. Kapela ma na koncie pięć tras po USA, miedzy innymi jako support zespołu Mono, a ostanio zanotował także sukces na festiwalu South By Southwest. Porównania do tak uznanych zespołów jak Explosions In The Sky nie są nie na miejscu. The Four Trees oscyluje pomiędzy rockową ścianą dźwięku i kojącymi melodiami, lub, jak to ujmuje sam zespół: Na koncercie, moja gitara podchodzi do kogoś i kopie go do krwi. Potem druga gitara podchodzi i mówi: "To nie było specjalnie, serio". Wszystko na The Four Tress jest wyegzekwowane z niesłychaną precyzją, co nie umniejsza wartości ładunku emocjonalnego płyty. Słychać na niej inspiracje Explosions In The Sky, symfoniami Wagnera, i jak sam zespół przyznaje, Oceanem Atlantyckim także.

Caspian (US) & Tides from Nebula (PL)
Gdzie: Klub Muzyczno-Filmowy Tromba, ul. Kołłątaja 9
Kiedy: piątek, 11.09.2009
Start: 20:00
Bilety: 15/20
Drukuj
Prześlij dalej