Eliminacje do 56. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Konkurs recytatorski (fot. tcz.pl)

odbyło się
22
03.2011
Wtorek
Tczew - Eliminacje do 56. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego
Centrum Kultury i Sztuki oraz Towarzystwo Kultury Teatralnej, Oddział w Gdańsku zapraszają do udziału w eliminacjach powiatowych 56. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, które odbędą się 22 marca 2011r w CKiS,Tczew, ul.Wyszyńskiego 10.

Konkurs jest imprezą otwartą - dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i dorosłych. Prowadzony będzie w formie czterech odrębnych turniejów:
• turniej recytatorski,
• turniej "wywiedzione ze słowa",
• turniej teatrów jednego aktora
• turniej poezji śpiewanej.

Celem konkursu jest aktywizacja kulturalna młodzieży powiatu tczewskiego, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji/prozy, oraz upowszechnianie kultury żywego słowa.
W drodze eliminacji zostaną wyłonieni uczestnicy Turnieju Wojewódzkiego, który odbędzie się w dniach 15-17 kwietnia 2011r - Teatr na Plaży w Sopocie, ul. Mamuszki 2.

Dla laureatów eliminacji powiatowych - a jednocześnie reprezentantów naszego powiatu na szczeblu wojewódzkim przewidziane są warsztaty recytatorskie, które poprowadzi Florian Staniewski - aktor i reżyser teatralny, obecnie związany z Teatrem Wybrzeże.


Warunkiem uczestnictwa jest przygotowanie repertuaru (nieprezentowanego w poprzednich OKR, bądź innych konkursach i odpowiadającego założeniom regulaminu) oraz złożenie/przesłanie wypełnionej karty zgłoszenia i tekstów wykonywanych utworów w nieprzekraczalnym terminie do 15 marca 2011r
do Centrum Kultury i Sztuki, (Tczew, ul. Wyszyńskiego 10), tel. 58 531 07 07, fax wew. 37.


Serdecznie zapraszamy!
Regulamin konkursu i karty zgłoszenia do pobrania na stronie tutaj


Honorowy patronat nad Konkursem objął Józef Puczyński, Starosta Powiatu Tczewskiego. Fundatorem nagród jest Starostwo Powiatowe w Tczewie.
Drukuj
Prześlij dalej