STOP ACTA - (legalna) manifestacja antyrządowa w Tczewie

Stop ACTA (fot. zen.pclinuxos.org.pl)

odbyło się
11
02.2012
Sobota
Tczew - STOP ACTA - (legalna) manifestacja antyrządowa w Tczewie
Słowa Donalda Tuska o wstrzymaniu ratyfikacji traktatu ACTA są puste jak każda z jego obietnic. Premier zapowiedział, że porozumienie i tak wejdzie w życie tyle, że po jałowej i nic nie wnoszącej "debacie publicznej".

My, użytkownicy internetu, ludzie wrażliwi na los Narodu sprzeciwiamy się temu, oraz prowadzonej przez rząd Donalda Tuska polityce. Wyraz temu damy w najbliższą sobotę (11.02) spotykając się w Tczewie, na placu przed Urzędem Miasta o godzinie 16.00. Zgromadzenie jest legalne, zarejestrowane w Urzędzie Miasta.

Mile widziane są transparenty oraz flagi Narodowe.

"Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie!"

Za powszechnymi rządami Narodu.
Przeciwko fałszywej demokracji!

Zapraszamy wszystkich którym los kraju nie jest obojętny.

Link do wydarzenia na facebooku:

http://www.facebook.com/#!/events/214402638655156/

Uwaga! Redakcja nie bierze odpowiedzialności za powyższą inicjatywę - i nie jest organizatorem przedsięwzięcia. Info nadesłane do redakcji
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (22)
dodaj komentarz

 • +5

  hejaho

  09.02.2012, 09:10

  podobno NOP to organizuje. Będziecie krzyczeć "normalna rodzina - chłopak i dziewczyna"? Wstyd się podpinać pod niepolityczne inicjatywy

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +1

  _gość

  09.02.2012, 12:51

  a nawet jesli w co watpie to co ? ... te zdanie akurat jest prawdziwe!! tak powinna wygladac normalna rodzina!!

  Cytuj
  IP: 78.88.xx7.xx2 
 • -1

  narodowiec

  09.02.2012, 11:15

  Czytaj ze zrozumieniem

  A widzisz jaki jest temat manifestacji?

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +1

  Hegemon_gość

  09.02.2012, 13:40

  No w końcu coś konkretnego!

  A nie pikieta odkrytego basenu przy -15 C

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx5.xx2 
 • Patriot_gość

  09.02.2012, 23:19

  Wszyscy na manifestację

  Każdy Tczewianin powinien się tam zjawić, jeśli chce pokazać, że dobro kraju jest dla niego ważne. Oby przyszło jak najwięcej osób i pokazało rządowi, że nie należy ignorować woli narodu. Teraz przynajmniej wszystko jest legalne i nie będzie problemów z prawem.

  Odpowiedz
  IP: 213.241.xx7.xx9 
 • +4

  yhy_gość

  10.02.2012, 08:06

  ...

  ACTA budzi sprzeciw ze względu na ograniczanie wolności i praw człowieka zapisanych w Powszechnej Deklaracji. Czynniki narodowe nie mają tutaj żadnego znaczenia bo to porozumienie ponadnarodowe. Ograniczy wolność tak samo Polaka, jak i Nigeryjczyka, Japończyka, katolika, muzułmanina, żyda itd. Widać, że narodowiec to się pod wszystko podepnie żeby się pokazać. Ciekaw jestem ilu z Was "patriotów od siedmiu boleści" wie o co w ACTA chodzi?

  Odpowiedz
  IP: 213.238.xx3.xx0 
 • pospolity polak_gość

  10.02.2012, 09:43

  tyle wolności ile własności

  Jeszcze ulice pozostały do sprywatyzowania . Nie czekajmy aż opodatkują zgromadzenia w miejscu publicznym. Podatek od deszczu jest w miastach przyjmowany. Czas pomyśleć jak słońce można opodatkować.

  Odpowiedz
  IP: 46.134.xx0.xx0 
 • +8

  trab_gość

  10.02.2012, 12:46

  NOP za wolnością. Nacjonaliści, którzy optują za swobodą wypowiedzi i walczą o prawa obywatelskie. Zaskakujące, zważywszy na wizję tego co by było gdyby to oni znaleźli się na upragnionym przez siebie stołku i zaczęli wprowadzać tę "niefałszywą" demokrację.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx6.xx8 
 • -2

  88_gość

  11.02.2012, 11:02

  ,

  Gdyby to oni objęli władze na pewno teraz nie bylibyśmy w tej całej UNII, z moich obserwacji widzę, że w Tczewie jest mnóstwo czerwonej zarazy ....

  Cytuj
  IP: 84.38.xx9.xx3 
 • +6

  cheb_gość

  10.02.2012, 12:56

  gońcie się leszcze z NOP

  Nie podszywajcie się pod pod powszechny ruch społeczny który nie wywodzi sie z jednej ideologii. I tak wiadomo o co wam chodzi !!! Dzisiaj ACTA a jutro co? A jak ktoś jest z innego narodu i mnieszka w Polsce to może przyjść czy ma jechac do swojego kraju na protestować. Wiadomo ze jesteście mniejszością i zawsze będziecie nawte te wasze nieudolne działania nic nie zmienią ;) Stop ACTA stop NOP taki będa miał transparent

  Odpowiedz
  IP: 87.205.xx1.xx2 
 • +2

  demokrata_gość

  10.02.2012, 16:11

  NOP a ACTA

  Walka z ACTA jest walką o wolność nas wszystkich, również o wolność od cenzury. Skoro wy, organizatorzy narodowcy tak kochacie tą wolność i chcecie o nią walczyć, to dlaczego sami chcecie zamykać usta tym, którzy myślą inaczej niż wy. Czy wasze idealne państwo właśnie nie zakłada zamykania ust wszelkim mniejszościom? Oddolny ruch społeczny jaki powstał wokół ACTA to ewidentnie nie wasze wartości, ale fakt faktem, każda organizacja polityczna chce się na nim wybić. Od PiSu, przez liberałów spod znaku Korwina Mikke, po lewicę... i także NOP.

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx5.xx7 
 • -2

  narodowiec

  10.02.2012, 19:36

  Oczywiście, że nasze wartości. Wolne, niezależne od zewnętrznych ośrodków decyzyjnych Państwo to to o co walczymy. Zupełnie nie rozumiem Waszego rozumowania. ACTA jednoczy naród, a Wy wszędzie dopatrujecie się złego, tym samym to zjednoczenie niszcząc. Oczywiście, nasz program znacznie różni się od tego, czego uczą w szkołach i pokazują w telewizji, nie znaczy to jednak, że w sytuacjach kryzysowych nie staniemy ramię w ramię z osobami o zupełnie odmiennej ideologii. Odłóżmy na bok partyjne sztandary i walczmy wspólnie, bo sprawa jest naprawdę poważna..

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  +2

  demokrata_gość

  10.02.2012, 23:39

  Protest przeciwko ACTA jest wynikiem tego, że ludzie nie chcą byc kontrolowani. Zarówno z zewnątrz przez obce państwa, jak i własny wewnątrzpaństwowy system. To że narodowcy są zwolennikami państwa niezależnego od wpływów zewnętrznych, nie czyni ich wolnościowcami, gdyż idee nacjonalistyczne jakie prezentuje NOP zakładają sprzeciw wobec mniejszości, które nie mieszczą się w konserwatywnych ramach. Gej, lewak, Żyd też może być patriotą i czuć się Polakiem, jednakże w waszym państwie nie będzie dla niego miejsca. Wolność jest wtedy, gdy za cenę bałaganu nie trzyma się obywateli "za mordę". Narodowa "demokracja" to system silnie scentralizowany, w rzeczywistości niedemokratyczny. Ja jestem w stanie z każdym stanąć ramię w ramie w słusznej sprawie, ale w tym wypadku - na manifestacji typu "no logo", czyli takiej, gdzie nie wolno przynosić symboli, flag związanych z konkretnymi pogladami / konkretną partią polityczną. Chętnie zaprotestuję przeciw ACTA, ale przychodząc na taką manifestację, rownież w pewnym sensie udzielałbym poparcia NOP

  Cytuj
  IP: 83.25.xx1.xx5 
 • +2

  Sidu_gość

  10.02.2012, 16:24

  NOP!

  NOP? Hahahaha...ostatni którzy się powinni do tego pchać, ale rozumiem was chłopaki, maraton po władzę. Życzę nieszczęścia narodowcom, a za tych którzy naprawdę są przeciw ACTA i wolnością mocno trzymam kciuki.

  Odpowiedz
  IP: 88.156.xx2.xx3 
 • +3

  C>K>M

  11.02.2012, 00:43

  Przestańcie już tak podkreślać apolityczność czy ponadpartyjność ruchu przeciwko ACTA. To jest polityka, czy Wam się podoba czy nie. Gdyby to umiejętnie połączyć, gdyby wyłonili się liderzy, a uczestnicy przestali się krzywić na słowo polityka, to można by w końcu, realnie coś w tym kraju zmienić. A tak ten ruch jest trochę jak byk z uciętą głową, miota się, może narobić krzywdy, ale tylko przez kilka sekund. O wiele lepszy byłby byk z głową na karku.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +1

  POgonić Tuska i POstępaków_gość

  11.02.2012, 09:02

  Protestować przeciw ACTA trzeba w każdej formie

  Makagigi premiera Tuska.http://pis.tczew.pl/component/content/article/36 - akrualnoci/1866-wiara-niektorych- e-tusk-konsultuje-ze-spoeczestwem-spraw- acta-pokazuje-e-zidicieli-do-reszty-i-trzeba-cze ka-a-wymr.html Wiara niektórych, że Tusk konsultuje ze społeczeństwem sprawę ACTA pokazuje, że zidiocieli do reszty i trzeba czekać, aż wymrą.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx3 
 • BASIA .CZAS .ALTERNATYWA. .FRU_gość

  11.02.2012, 10:39

  Alternatywa

  Wstyd mi za rządzących tym krajem.Niemcy się wstrzymały z podpisaniem ACTA,tylko mądry polaczek się pośpieszył jak mówi stare przysłowie ,,Mądry Polak po szkodzie". Czy my zawsze musimy być ośmieszani na forum międzynarodowym,że mamy takich,,mądrych" rządzących?Człowieku zejdz już ze sceny ze swoją ekipą i oszczędz nam wstydu, jesteś jak kapitan statku Con Cordii,który swój statek kierujesz na skały.Ludzie czy nas już nie stać na lepsze rządy?Slowa te kieruję szczególnie do młodzieży,która jeszcze w tym kraju pozostała nie dajcie sobą manipulować ,precz z polityką która jest uprawiana w tym kraju,bądzmy razem w imię wolności sprawiedliwości i niepodległości,która jest zawłaszczana przez obcy kapitał.Pozdrawiam wszystkich myślących podobnie.

  Odpowiedz
  IP: 46.112.xx3.xx6 
 • Mopek_tczew_gość

  11.02.2012, 11:33

  http://www.youtube.com/watch?v=ysHib6-rKp0 Przesłuchajcie sobie, nagralismy z kumplem kawałek z dedykacja dla premiera ;D polecam!

  Odpowiedz
  IP: 80.239.xx2.xx4 
 • -2

  narodowiec

  11.02.2012, 11:52

  Do demokraty

  Czytając Twoje wypowiedzi łatwo da się wywnioskować, że nie masz pojęcia o czym piszesz. Jesteś jak pies który szczeka ale do końca nie wie na co. Jaka "narodowa demokracja"? Skąd Ty to bierzesz? Narodowe Odrodzenie Polski zapatruje się na narodowy radykalizm. "system silnie scentralizowany" kolejna ciekawostka, cytuje punkt programu NOP: "decentralizacja w sferze społeczno-politycznej i gospodarczej, promująca wspólnoty lokalne i zawodowe, jako istotny element rządów w Państwie;". Zachęcam do wgłębienia się w temat a nie powtarzanie zasłyszanych głupot. Manifestacja typu "no logo" odbyła się w ubiegły piątek, sam widziałeś z jakim skutkiem. Zgadzam się tu z użytkownikiem C>K>M, ktoś musi prowadzić, bo inaczej to będzie jak bieganie ze świecą we mgle..

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • demokrata_gość

  11.02.2012, 22:14

  Program NOP, programem, różne rzeczy sa w nim napisane, szczególnie takie, które powodują, że nie można tej organizacji zdelegalizować pomimo tego iż działania tej organizacji dyskryminują grupy mniejszościowe. NOP zdecydowanie proponuje scentralizowany system, choć może inaczej pisać w swoim programie. Wynika to z tego że postuluje państwo oparte na konkretnych wartościach, związanych z dyskryminowaniem mniejszości narodowych, homoseksualistów itd. Ponadto zakłada faworyzacje religii katolickiej. Nie można narzucać nikomu żadnych idei. I mamy tu do czynienia z centralizacją, nie w sensie administracyjnym, ale w sensie społecznym, gdzie istnieje uprzywilejowana grupa światopoglądowa. Przypomina to bardzo struktury systemów totalitarnych, gdzie również istniały grupy uprzywilejowane ze względu na popieranie obowiązującego światopoglądu. To prowadzi do zaburzenia naturalnej różnorodności, ogranicza wolność.

  Cytuj
  IP: 83.25.xx0.xx2 
 • _gość

  11.02.2012, 12:12

  90% z osób piszących komentarze nie czytało nawet dosteępnych fragmentów umowy akta. Tak więc nie wiem dlaczego te mądrości wypisują. Poprostu śmieszne

  Odpowiedz
  IP: 80.52.xx3.xx8 
 • _gość

  11.02.2012, 22:34

  Pieprzyć NOP

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx0.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia