Spotkanie z poezją i... cenionymi aktorami

Krzysztof Gosztyła (fot. nadesłane do redakcji)

odbyło się
27
03.2010
Sobota
Tczew - Spotkanie z poezją i... cenionymi aktorami
"Fabryka Sztuk" Centrum Wystawienniczo - Regionalne Dolnej Wisły w Tczewie serdecznie zaprasza na spotkanie z poezją pod tytułem "Wszystko pamiętam, wszystko zapomniałem", które odbędzie się w sobotę, 27 marca, o godzinie 17.00 w siedzibie Centrum przy ul. 30 stycznia 4. Poprzez arkana sztuki poezji prowadzić widzów będą znamienici goście - Krzysztof Gosztyła i Andrzej Ferenc.

Krzysztof Gosztyła
jest znakomitym aktorem warszawskim. Uczeń m. in. Łomnickiego czy Holoubka. Przez, niemalże całe lata 80. ubiegłego wieku był związany z teatrami Dramatycznym i Polskim. W 1988 roku wyjechał za granicę by po 5 latach wrócić do kraju i do współpracy z rodzimymi scenami (Teatr na Woli, Teatr Dramatyczny i teatr Muzyczny "Roma"). W drugiej połowie lat 90. wstępuje do reaktywowanego Teatru Narodowego. Od 2000 roku współpracuje z Teatrem Ateneum będącym wówczas pod dyrekcją G. Holoubka. Z ważniejszych ról teatralnych wymienić należy jego znakomitą kreacje Cara w "Kordianie" (reż. J. Englert) czy horodniczego w "Rewizorze" reżyserowanym przez K. Zalewskiego. Aktor znany jest również z srebrnego ekranu (m.in. "Dolina Issy" T. Konwickiego, "Chopin - pragnienie miłości" w reżyserii J. Antczak / J. Barańska) oraz telewizji. Grywa również w teatrze TV, gdzie zapisał się w pamięci widzów m.in. rola Kreona w "Antygonie" reżyserowanej przez A. Seweryna. Klasę aktorską podkreślają liczne nagrody i wyróżnienia, także za współpracę z radiem ("Wielki Splendor", główna nagroda Festiwalu Radia i Telewizji "Dwa Teatry", "Złoty Mikrofon" przyznawany za całokształt dokonań artystycznych na antenie Polskiego Radia )

Andrzej Ferenc
- absolwent PWST w Warszawie, od 1982 do 1990 roku współpracował z warszawskim Teatrem Rozmaitości. W filmie zadebiutował w 1979 roku. Wystąpił m.in. w "Godzinie W" J. Morgensterna, "Scenach dziecięcych z życia prowincji" w reż. T. Zygadło czy też "Lawie" T. Konwickiego. Jest, także doskonałym aktorem telewizyjnym oraz głosowym.

Spotkanie z poezja podzielone zostało na dwie części: podczas pierwszej wykorzystane będą utwory Krzysztofa Karaska, druga natomiast; utrzymana w konwencji mniej poważnej zaprezentuje dzieła autorów takich jak T. Boy - Żeleńskiego, A.P. Czechowa czy też K.I. Gałczyńskiego.

Wieczór uświetni aranżacja muzyczna Michała Krężlewskiego, który wykonana na pianinie utwory m.in. Schumanna i Chopina.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +2

  pool_gość

  23.03.2010, 21:47

  w końcu coś ambitnego, obecność obowiązkowa !!!

  Odpowiedz
  IP: 79.163.xx4.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.