Koncert - Dorena + NAO


odbyło się
11
11.2011
Piątek
Tczew - Koncert - Dorena + NAO
Klub Tromba zaprasza wszystkich na post-rockowy wieczór.

Wystąpią:

NAO (alternatywa/eksperymentalna / Warszawa, PL)
"Deprywacja sensoryczna" - taki tytuł nosi debiutancki album warszawskiej formacji NAO. Latem bieżącego roku, zespół został laureatem Festiwalu Muzyki Niemechanicznej Around The Rock. Grupę tworzą: Edyta Glińska (voc), Wojtek Śmierzyński (g), Łukasz Pasternak (bg), Grzesiek Maksymiuk (dr).

Paleta skojarzeń oraz nawiązań do klasyki rocka, powodują, że muzyka NAO wymyka się prostej klasyfikacji i nie można jej wpisać w jeden schemat. Tym też właśnie jest debiutancka płyta warszawskiej czwórki - pełnym niuansów, ładunkiem emocji, wyrażanych przez tradycyjne instrumentarium, złożone z gitar, basu i perkusji, wypełnione subtelnym wokalem Edyty Glińskiej i uzupełnione akcentami elektroniki. Klimat utworów zawartych na płycie emanuje pasją i przestrzenią, ale bywa też ciężko i mrocznie. Szlifem całości zajął się Szymon Czech, znany m. in. ze współpracy z Riverside. "Deprywacja sensoryczna" wydana została nakładem prywatnej wytwórni NiemaSówka.

http://www.naotheband.pl/
http://www.myspace.com/naotheband
http://www.soundcloud.com/naothebandDorena (post-rock/ Goeteborg, SWE)

Dorena to szwedzki zespół post-rockowy założony w 2007 roku w okolicach Göteborga. Członkowie zespołu grywali za młodu razem w rozmaitych składach, począwszy od punkrocka po screamo. Wkrótce jednak zainspirowani post-rockiem członkowie postanowili zacząć stawiać swoje kroki w tym gatunku.I zaczęli wcielać ich muzykę w życie.

Nazwa zespołu to akronim od łacińskiego De Omnibus Rebus Et Nonnullis Aliis - o wszystkim i jeszcze trochę.

Skład:
Kim Ruiz (gitara, wokal)
Andreas Brandt (gitara)
Samuel Ferm (gitara)
Simon Rohlen (gitara basowa)
Jonatan Tikas (perkusja)

http://dorenamusic.com/
http://myspace.com/dorenamusic
http://deepelm.com/dorena

Start klubu: 20.00
Start koncertu ok. 21.00
Wstęp 15zł (bez ograniczeń wiekowych)
Drukuj
Prześlij dalej