Dawne żaglowce w CWRDW

Dawne żaglowce w CWRDW

odbyło się
23
09.2009
Środa
Tczew - Dawne żaglowce w CWRDW
Centrum Wystawienniczo-Regionalne Dolnej Wisły w Tczewie zaprasza na wystawę malarstwa Zygmunta Wilczewskiego. Wernisaż odbędzie się w środę, 23 września o godz. 18:00 w siedzibie Centrum przy ul. 30-tego Stycznia 4.

Zygmunt Wilczewski - Z wykształcenia prawnik. Od czasów wczesnej młodości zajmuje się malarstwem .Tematem jego prac wykonywanych w technice olejnej, akrylu, akwareli ,gwaszu są: pejzaże, kwiaty oraz marynistka. Obrazy artysty prezentowane były na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, m.in. w Centrum Kultury w Tczewie z okazji jubileuszu 30-lecia pracy twórczej w 2006 roku, w Starogardzie Gdańskim, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tczewie oraz Centrum Kultury w niemieckim Witten. Prace autora znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą: w Niemczech, we Francji i Stanach Zjednoczonych.
Niezależnie od zainteresowań malarstwem Zygmunt Wilczewski zajmuje się również praca literacką. W latach 90-tych wydał książkę pt. "W todze obrońcy-echa sali sądowej" , następnie w 2006 roku została wydana kolejna praca "Opowiadania sądowe-anegdoty, wiersze i fraszki". Wstęp wolny.
Drukuj
Prześlij dalej
 

Komentarz dnia