Warsztaty z animacji i lekcji żywej

ACK Zebra (fot. nadesłane do redakcji)

odbyło się
17
10.2009
Sobota
Tczew - Warsztaty z animacji i lekcji żywej
W sobotę i niedzielę tj. 17 i 18 października odbędą się warsztaty z animacji i akcji żywej, które poprowadzi znany animator - Robert Turło.

Warsztaty to 5 spotkań. Pierwsze dwa odbędą się już w ten weekend. Wszystkich chętnych zapraszamy 17-18. października od godz 11:00 do 17:00 do Alternatywnego Centrum Kultury "Zebra" przy ulicy Kościelnej 6/7

Zajęcia odbędą się dwutorowo:

Wybór w zależności od zainteresowań uczestników,Przewidywana ilość uczestników: 6 osób w każdej grupie

1. Animacja (dla animatorów)

Temat: wizualizacja dźwięku

Punktem wyjścia będą krótkie dowolnie wybrane dźwięki, które będziemy ilustrować prostymi formami graficznymi. Ruch, który będziemy tworzyć będzie inspirowany właściwościami wybranego sampla dźwiękowego. Liczę, że powstanie kilkanaście krótkich abstrakcyjnych ruchomych form graficznych, które złożą się na wspólny klip animowany. Zainteresowani mogą spróbować animacji zaprojektowanej przez siebie postaci. W trakcie ćwiczeń będzie można zapoznać się z zasadami tworzenia projektu postaci do animacji, animacji rysunkowej, animacji wycinankowej, techniką zdjęć poklatkowych i montażem filmowym.

2. Żywa akcja

Temat: ćwiczenia montażowe

Punktem wyjścia będzie własny pomysł i realizacja krótkiej sceny dialogowej. Ilości i treść ujęć będzie wcześniej przemyślana i przewidziana przez uczestników. Sfilmowanie sceny w kilku wariantach kadrowania, pozwoli na ciekawe eksperymenty montażowe - przedstawienie tej samej sceny za pomocą różnych ujęć. ćwiczenia pozwolą na zapoznanie się z tworzeniem scenariusza, scenopisu, kadrowaniem, rodzajami planów I zasadami ich montowania i udźwiękawiania. (adobe premiere)

Sonda - odpowiedz na pytanie

Jak Ci się żyje w mieście Tczew?

Drukuj
Prześlij dalej