The Lollipops i Kiev Office

The Lollipops

odbyło się
02
10.2009
Piątek
Tczew - The Lollipops i Kiev Office
W piątek, 2. października, o godz.21:00 w Trombie zagrają, The Lollipops i Kiev Office.

Klub Tromba
Bilety 10/12 pln, start klubu: 20:00, koncert: 21:00

Grupa Kiev Office powstała w Gdyni pod koniec 2007 roku z inicjatywy multiinstrumentalisty Michała "Gorana" Miegonia. Skład uzupełnia sekcja rytmiczna, w której skład wchodzą: znany z projektu Kolonia Krzysztof Wroński (perkusja i instrumenty perkusyjne) oraz Joanna Kucharska (bas, wokal). Muzyka grupy to wypadkowa alternatywnego rocka i melodyjnego post-punka. Zespół często zapuszcza się także w rejony eksperymentów i noise'u, Według krytyków najbliżej im do fuzji Pixies z The Fall, sama grupa za to jest zafascynowana wczesnym Papa Dance. Dzięki swym nagraniom, jak i żywiołowym koncertom, zespół szybko zasłużył według prasy i opiniotwórczych portali internetowych na opinię jednego z najbardziej obiecujących i najciekawszych polskich zespołów gitarowych. Kiev Office zagrali kilkadziesiąt koncertów, m.in. na festiwalach w Jarocinie i Węgorzewie czy w Szwecji na Festiwalu MusikDirekt. W 2008 roku zdobyli wyróżnienie na festiwalu Grzegorza Ciechowskiego "In Memoriam" w Tczewie. Ich utwory goszczą na antenach radiowych, min. Trójki. Dyskografia Kiev Office sukcesywnie wzbogaca się o kolejne składanki alternatywne gdzie goszczą ich utwory, min. Albumy z serii 'We Are from Poland' czy też "Generacja XXI Jarocin". Utwór "Fallen in love" okupował przez kilka tygodni nr 1 listy przebojów Tczewskiego Radia Fabryka. Serwis "Uwolnij Muzykę" wyróżnił Kiev Office obok min. Hatifnats jako 10 najważniejszych polskich grup 2009 roku.

Zwieńczeniem przebytej muzycznej drogi jest album "Jest Taka Opcja" (Nasiono Records 2009) - Zaskakujący, świeży i odważny zbiór 10 utworów - swoista bezkompromisowa żonglerka popkulturalna którą spajają abstrakcyjne teksty Miegonia i wciągająca, pełna hooków i smaczków produkcja Eryka Szeffery.

The Lollipops powstał w 2008 r. w Olsztynie. Pierwsze próby na dwie gitary ukształtowały późniejsze brzmienie zespołu, które jest zauważalne do dzisiaj - melodyjne kompozycje podane w surowej wersji w cieniu ściany dźwięku. The Lollipops, dumni z czerpanych inspiracji, biją pokłony w stronę gitarowego grania lat '50 i '60. Zasypiają m.in. przy Elvisie i Johnnym Cashu. Dążą do stylistyki takich zespołów jak The Kills czy The Raveonettes i zarazem przywołują skojarzenia z takimi grupami jak Jesus and Mary Chain, The Velvet Underground itd. W styczniu 2009 r. zespół udał się do studia radia UWM FM, gdzie zarejestrował pierwsze demo (www.myspace.com/kievoffice).
Drukuj
Prześlij dalej