Fonovel i Cocodraże w Trombie

Fonovel (fot. nadesłane do redakcji)

odbyło się
03
03.2012
Sobota
Tczew - Fonovel i Cocodraże w Trombie
Na kolejnym z koncertów, już w pierwszy weekend marca, w tczewskiej Trombie wystąpią: trójmiejskie Cocodraże oraz łódzki zespół Fonovel.

Drzwi: 20.00
Start: ok. 21.00
Wstęp: 10 zł


FONOVEL
Zespół FONOVEL powstał w 2009 roku. Jego skład tworzą znani muzycy biorący wcześniej udział w wielu docenianych produkcjach muzycznych: L.Stadt, 19 Wiosen, Blisko Pola, Been Zeen. Charakterystyczne trio - jak mawiają niektórzy. Obok ich twórczości nie sposób przejść obojętnie. Śpiewający na stojąco perkusista, będący tym samym frontmanem zespołu, kołysze wraz z kolegami zdecydowaną rytmiką i melodyką piosenek. Ascetyczny, mocny rytm, energetyczne gitary oraz pulsujące partie legendarnego instrumentu Moog, tworzą bez wysiłku eleganckie melodie, aby zgrabnie ująć je w całość niebanalnej piosenki z gatunku elektro pop rocka.

FONOVEL doceniony został wielokrotnie przez publiczność, zaś materiały studyjne spotkały się z wieloma pochlebnymi recenzjami. Zespół zauważony został przez dziennikarzy radiowych: Piotra Stelmacha, Marka Sierockiego, Agnieszkę Szydłowską. Muzyka z płyty GOOD VIBE gościła w wielu rozgłośniach radiowych - zarówno publicznych jak i komercyjnych - utrzymując się przez kilka tygodni w czołówce zestawienia list przebojów.

Recenzje oraz wywiady: Teraz Rock, Machina, Gazeta Wyborcza, Aktivist oraz wiele tekstów o przychylnej treści w nowych mediach. W podsumowaniach roku 2010 portalu uwolnijmuzyke.pl
FONOVEL pojawia się pięciokrotnie w pierwszej piątce najlepszych wydawnictw EP.
W marcu 2011 roku płyta GOOD VIBE była płytą tygodnia w Trójce Polskiego Radia.
Obecność członków zespołu FONOVEL na wielu polskich i zagranicznych festiwalach muzycznych o liczącej się renomie, potwierdza wysoki poziom charakterystyczny dla ich twórczości: SXSW(Austin) USA, Popkomm (Berlin) Niemcy, Heineken Open’er Festival (Gdynia), Coke Live Music Festival(Kraków), Electric Nights Festival(Lublin), OFF Festival(Katowice).

www.myspace.com/fonovelCOCODRAŻE

Gramy fisting folk lub jak kto woli petting glam, czyli kręgosłup rockowy, kończyny funkowe, afrobeatowe czy jazzowo-discowe.Płyn rdzeniowo-mózgowy unużany w psychodeli, niemieckiem britpopie oraz kałmuckiem wrzasku. W tekstach sięgamy do często absurdalnej, codziennej rzeczywistości, poddając ją daleko idącej metaforyzacji. - Jesteśmy poszukiwaczami ważności w sprawach błahych, do których zmusza nas każdy kolejny przedświt. Interesują nas zjawiska, które z pozoru stanowią odpychające kłębowiska chaosu. W nich upatrujemy prawdziwej harmonii bytu - mówi w wywiadzie dla Junkahmart Jurnal - sumatryjskiego dziennika - Atanazy B., odpowiedzialny za warstwę liryczną.

Naprawdę żywiołowo koncertujemy, wszystkie chwyty są dozwolone. Staramy się każdorazowo zaskoczyć swoją publiczność, zrozumieć ją w tym miejscu i tego właśnie wieczoru. Szastamy żartem, sypiemy gagiem, ciśniemy filipiką ;)

Zespół istnieje od 2007 roku Założycielem, frontmenem, ex-gitarzystą i autorem tekstów jest Atanazy B. Motorniczy zespołu, a jednocześnie najbardziej doświadczony muzyk w składzie to perkusista, ukrywający się pod pseudonimem Arcybiskupa Bonawentury. Następne miejsce na piedestale szaleńców zajmuje niejaki Bartolo Meo. Jazzowa improwizacja pianistyczna, za której powiew odpowiada, uelastyczniła rockowy szkielet kompozycji zespołu. Dalej wymienić należy trzęsącego najgrubszymi strunami wszechstronnego Stefana Łekłesza. Nie istnieje na świecie abstrakcja, która nie poddałaby się jego głęboko otwartemu umysłowi muzycznemu. Całości dopełnia wyposażony w paletę indywidualnych odgłosów Doktor Anjojo. To on zapewnił gitarze pełnoprawną rolę w zespole, z rytmicznej przeobrażając ją wielobarwną paletę dźwiękową.Cocodraże mają również za sobą trasę koncertową po Indonezji, Japonii i Sumatrze zatytułowaną "Kompletna malaria" ("Eszeme? Keszka najc"). Z myślą o wydawnictwie DVD na rynek wschodni zarejestrowany został występ na tratwie rzecznej pod wsią Pjank, gdzie gościnnie pojawił się sam Kizel Borkic dając popis gry na zębach starego człowieka.

Obecnie CocoDraby posiadają finalnie zmiksowany i zmasterowany materiał na płytę i poszukują najlepszego sposobu na jej wydanie !!!

http://www.myspace.com/cocodraze
Drukuj
Prześlij dalej