Świat według prof. Kołodki

Świat jaki jest (fot. nadesłane do redakcji)

odbyło się
04
12.2009
Piątek
Tczew - Świat według prof. Kołodki
Centrum Wystawienniczo - Regionalne Dolnej Wisły w Tczewie zaprasza na otwarcie wystawy fotograficznej "Świat jaki jest…" autorstwa prof. Grzegorza Kołodki. Wernisaż odbędzie się 4. grudnia o godz. 18.00 w siedzibie Centrum przy ul. 30 Stycznia 4.

Wystawa nie powstała na zamówienie, z potrzeby ekspozycji. "Świat jaki jest..." to bezustanna rejestracja zjawisk, ludzi, natury, które bez upiększania i eliminacji, bez zabiegów formalnych i kokieterii, uczciwie i w bardzo szerokim spektrum przedstawia prof. Kołodko. To jest naprawdę świat, jaki jest, prawdziwy, nie ucukrowany, najczęściej biedny, głównie afrykański. 130 krajów tego świata autor przemierzył właśnie w butach, które stały się logo wystawy. Penetrował świat jako polityk, jako wysoki urzędnik państwowy i jako profesor, bo przecież wykłada na ponad 100 uczelniach świata. Pewnie mógłby przemieszczać się wygodnie, ale wolał podróżować lokalnymi środkami transportu, zatłoczonymi, nieklimatyzowanymi autobusami, promami, statkami rzecznymi, także pieszo. Dzięki temu miał okazję poznać prawdziwe życie i je nam przedstawić. - Elżbieta Dzikowska.


Grzegorz Kołodko - profesor zwyczajny nauk ekonomicznych i wykładowca akademicki, jeden z głównych architektów polskich reform gospodarczych. W interdyscyplinarnych pracach naukowych zajmuje się polityką rozwoju, długofalowymi zmianami systemowymi oraz teoretycznymi i praktycznymi problemami globalizacji i transformacji posocjalistycznej. Autor koincydencji teorii rozwoju. Absolwent warszawskiej SGH, Dyrektor Centrum Badawczego Transformacji, Integracji i Globalizacji TIGER, wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz czołowych amerykańskich uniwersytetów: Yale, UCLA i Rochester, New York. Ekspert organizacji międzynarodowych, m. in. ONZ, Banku Światowego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Doktor Honoris Causa zagranicznych uniwersytetów. W 1989 roku uczestniczył w historycznych obradach Okrągłego Stołu, a w latach 1989-91 był członkiem Rady Ekonomicznej Rady Ministrów. Wicepremier i minister finansów w latach 1994-97, 2002 – 2003. Za zasługi dla kraju odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Autor i redaktor naukowy 38 książek oraz ponad 300 artykułów i referatów naukowych opublikowanych w 24 językach, z czego ponad 160 po angielsku. Maratończyk i podróżnik; zwiedził ponad 140 krajów.

Wystawa jest czynna do 31 grudnia 2009 r. Wstęp wolny
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • dariuszniech_gość

  04.12.2009, 14:21

  Swiat jaki bywa...

  z calym szcunkiem Panie Profesorze ale "świat jaki jest" to mało kto wie, Pan przedstawia świat jakim go widzi Pan a jest jeszcze sporo obszarów, które ja widzę a Pan nie i taki świat też jest. Poza tym to Pan jest świetnym "syntezatorem" tego co się dzieje i móc Panu poczynić uwagę jak ta to dla mnie ogromna frajda. Słyszałem Pana wystąpienie w naszej bibliotece rok temu i mówiąc językiem młodzieży "powaliło mnie..." Jeszcze raz "szacun" dla Pana erudycji i łatwości barwnej wypowiedzi

  Odpowiedz
  IP: 87.205.xx2.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia