Odsłonięcie tablicy poświęconej Romanowi Klimowi

Pamięci Romana Klima

odbyło się
07
12.2010
Wtorek
Tczew - Odsłonięcie tablicy poświęconej Romanowi Klimowi
Fabryka Sztuk Centrum Wystawienniczo-Regionalne Dolnej Wisły oraz Nadwiślański Klub Krajoznawczy TRSOW serdecznie zapraszają na uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej Romanowi Klimowi - wybitnie zasłużonemu dla Tczewa działaczowi kultury.

Roman Klim urodził się 5 lutego 1940 r. w Brześciu n. Bugiem, zmarł 7 grudnia 2000 r. w Gdańsku. Z wykształcenia był inżynierem i muzeologiem, z zamiłowania regionalistą i krajoznawcą. Autor licznych publikacji naukowych i przewodników krajoznawczych. Długoletni pracownik Centralnego Muzeum Morskiego, z ramienia którego zakładał i kierował Muzeum Wisły w Tczewie oraz Muzeum Rybołówstwa na Helu. Kurator Rzek Polskich. Honorowy Obywatel Miasta Tczewa (tytuł przyznany pośmiertnie w 2001). W latach 1996-2000 prezes Oddziału Kociewskiego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Tczewie. Zasłużony członek PTTK.

Odsłonięcie tablicy nastąpi 7 grudnia br. o godz. 16.00 w siedzibie Fabryki Sztuk, przy ulicy 30 Stycznia 4. Następnie odbędzie się spotkanie poświęcone działaczowi "Wspomnienie o Romanie Klimie".

Fabryka Sztuk oraz NKK TRSOW serdecznie zapraszają
Drukuj
Prześlij dalej