Gdańska Sztuka Interpretacji Muzyki Akordeonowej XX i XXI wieku

Orkiestra Progress (fot. nadesłane do redakcji)

odbyło się
08
12.2010
Środa
Tczew - Gdańska Sztuka Interpretacji Muzyki Akordeonowej XX i XXI wieku
8 grudnia 2010 roku, odbędzie się już III edycja Gdańskiej Sztuki Interpretacji Muzyki Akordeonowej XX i XXI wieku. Po raz trzeci publiczność wysłucha prawykonań kompozycji w których główną rolę odgrywa akordeon. W ramach Gdańskiej Sztuki Interpretacji Muzyki Akordeonowe XX i XXI wieku odbędą się dwa koncerty. Pierwszy z nich (4 grudnia o godz.18) w sali koncertowej CKiS w Pruszczu Gdańskim oraz drugi (8 grudnia o godz.18) w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku.

Wykonawcami koncertów będzie tczewska Orkiestra Kameralna Progress pod dyrekcją Szymona Morusa. Ten młody zespół, złożony głównie z absolwentów gdańskiej Akademii Muzycznej pomimo swojej, krótkiej działalności z powodzeniem prezentuje się na scenach Pomorza budując swa artystyczną markę. W charakterze solisty wystąpi Paweł Zagańczyk. akordeonista, twórca Gdańskiej Sztuki Interpretacji Muzyki Akordeonowej.

W programie koncertów znajdą się utwory Bronisława Kazimierza Przybylskiego, Astora Piazzolli (ar. Krzysztof Olczak), Andrzeja Krzanowskiego, Mariano Moresa oraz prawykonanie kompozycji Pawła Kwapińskiego - studenta Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie kompozycji Andrzeja Dziadka.

Koncert realizowany jest ze stypendium
Marszałka Województwa Pomorskiego Pana Mieczysława Struka oraz
stypendium kulturalnego Prezydenta Miasta Gdańska.

źródło: www.orkiestraprogress.pl www.zaganczyk.com.pl
Drukuj
Prześlij dalej