World Harmony Run - międzynarodowa sztafeta przebiegnie przez Tczew, dołącz do biegaczy

World Harmony Run (fot. worldharmonyrun.org)

odbyło się
10
08.2010
Wtorek
Tczew - World Harmony Run - międzynarodowa sztafeta przebiegnie przez Tczew, dołącz do biegaczy
Po raz kolejny przez Polskę będzie przebiegała sztafeta międzynarodowego biegu World Hormony Run (Bieg Harmonii Świata). Na odcinku polskim od Zosina - Hrubieszowa przez Białą Podlaską, Łomżę, Olsztyn do Sopotu, biegacze pokonają dystans ok. 734 km. 10 sierpnia sztafeta dotrze do Tczewa.

Biegacze przenocują w Tczewie i następnego dnia rano spotkają się z przedstawicielami samorządu miasta. W kierunku Pruszcza Gdańskiego wystartują ok. godz. 9.30 z kanonki. Do sztafety może dołączyć każdy i towarzyszyć jej na dowolnym odcinku trasy. Jak podkreślają organizatorzy, każdy może wziąć udział w Światowym Biegu Harmonii: sportowcy i niesportowcy, młodzi i starsi. Każdy może nieść znicz przez kilka kroków, kilka ulic czy kilka kilometrów albo dopingować biegaczy przebiegających przez ich miejscowość

Bieg ten każdego roku gości w ponad 100 krajach na 5 kontynentach, jest największym niekomercyjnym przedsięwzięciem sportowym na świecie, zachęcając setki tysięcy ludzi do czynnego uczestnictwa.
Tegoroczna, europejska edycja World Harmony Run rozpoczęła się 25 lutego w Dublinie. Międzynarodowa sztafeta biegaczy, przekazując sobie znicz - symbol biegu, odwiedzi 50 krajów pokonując ok. 25 000 km. Bieg zakończy się w 27 września w Moskwie.

W Polsce sztafeta gości od 5 do 11 sierpnia, na trasie: Zosin - Hrubieszów - Chełm - Włodawa - Biała Podlaska - Siemiatycze-Zambrów - Łomża - Pisz - Mikołajki - Mrągowo - Olsztyn - Morąg - Zalewo - Malbork - Tczew - Pruszcz Gdański - Sopot w ciągu 7 dni biegacze pokonają dystans 743 km.

Głównymi założeniami biegu, są:

• rozwój harmonii świata poprzez przekraczanie granic kulturowych i religijnych, granic podziału narodów i granic geopolitycznych pomiędzy narodami,
• "Harmonia świata zaczyna się w tobie, do ciebie należy pierwszy krok".

Bieg World Harmony Run jest kontynuacją poprzednich 11 ogólnoświatowych sztafet, które od 1987 roku odbywały się co dwa lata, również regularnie na terenie Polski. Jedna edycja Biegu trwa od 4 do 8 miesięcy w roku, w zależności od kontynentu. Do tej pory uczestniczyło w nim ponad 5 milionów biegaczy i młodzieży.

World Harmony Run współpracuje ze społecznościami, aby szerzyć ideały harmonii pomiędzy ludźmi różnych kultur, narodowości i wyznań poprzez prezentacje i programy dla szkół, klubów sportowych, a także spotkania z przedstawicielami władz lokalnych i najwyższego szczebla.

Bieg jest wspierany przez wielu znanych sportowców m.in. Carla Lewisa (USA), Paula Tergata (Kenia), poprzedniego rekordzistę świata w maratonie i Tatianę Lebedevą (Rosja), złotą medalistkę w skoku w dal w 2004 r. w Atenach. Bardzo pozytywnie o biegu wyrażali się min. papież Jan Paweł II, prezydent Nelson Mandela, Dalaj Lama, Matka Teresa, arcybiskup Desmond Tutu, wielu premierów i prezydentów, wśród nich prezydenci Lech Wałęsa i Aleksander Kwaśniewski, a także znani sportowcy i ludzie kultury.

Więcej informacji: www.worldharmonyrun.org/poland
Drukuj
Prześlij dalej
 

Komentarz dnia