Off Jazz bez Muzykoterapii - zmiany w programie festiwalu

MACIEJ FORTUNA&STEFAN WEEKE (fot. nadesłane do redakcji)

odbyło się
16
10.2009
Piątek
Tczew - Off Jazz bez Muzykoterapii - zmiany w programie festiwalu
Organizatorzy 3 Off Jazz Festivalu z przykrością informują, że z przyczyn od nich niezależnych nie wystąpi Beatboxer Stewlocks oraz zespół Muzykoterapia. Zamiast beatboxera razem z zespołem Funk de Nite wystąpi niemiecki trębacz Christoph Titz , Muzykoterapię zastąpi polsko-niemiecki projekt "Maciej Fortuna & Stefan Weeke Project".

MACIEJ FORTUNA&STEFAN WEEKE PROJEKT - To bardzo ciepły, kameralny i wysmakowany projekt elektroakustyczny, oparty na jazzowej improwizacji – tak w skrócie można określić brzmienie tego duetu. Trudno jednoznacznie sklasyfikować gatunek tej muzyki – oscyluje ona pomiędzy jazzem, improwizacją i muzyką filmową

Recenzja pierwszej płyty znajduje się na stronie Serpent.pl
http://wsm.serpent.pl/sklep/albumik.php,alb_id,18582,In-the-small-hours,Maciej-Fortuna-&-Stefan-W

Instrumenty wiodące to trąbka, fluegelhorn i akustyczna gitara basowa bądź kontrabas, które wzbogacane są elektroniką oraz sporadycznie najróżniejszymi perkusjonaliami, okarynami, sakshornem barytonowym i wszystkimi innymi przedmiotami, które szeleszczą i dźwięczą. Umiejętne użycie elektroniki łagodzi surowe brzmienie tak małej ilości instrumentów i wnosi efekt przestrzenności, idealnie wypełniające przejrzyste kompozycje.

Więcej na www.myspace.com/FortunaWeekeProject

Christoph Titz - Od początku lat 90 należy do najbardziej rozchwytywanych niemieckich muzyków sceny jazzowej.
Współpraca: Marla Glenn, Reinhard Mey, Helmut Zerlett (Harald Schmidt Show), Frank Popp, Marshall & Alexander, Sascha Delbroux, Raw Artistic Soul, Kate Westbrook & The Lux Orchestra. Po licznych występach i nagraniach z innymi artystami, w 2004 nagrał własną, autorską płytę "Magic",a w 2007 "When I Love", która stała sie bestsellerem. Stworzył mieszankę składającą się z późnego Milesa Davisa i Cheta Bakera, łącząc w bardzo nowoczesny sposób classic fusion jazz z instrumentalnym smooth jazzem. Niesamowite brzmienie trąbki sprawia, że jest to eksperymentalna, pełna ciepła i emocji muzyka. W 2007 roku rozpoczął współpracę z krakowską grupą FUNK DE NITE.

Drukuj
Prześlij dalej
 

Komentarz dnia