Ogród nadziei - będą kwestować na potrzeby hospicjum

Ogród nadziei

odbyło się
05
06.2011
Niedziela
Tczew - Ogród nadziei - będą kwestować na potrzeby hospicjum
W niedzielę, 5. czerwca, przy hospicjum w Tczewie (dawny Szpital Kolejowy) odbędzie się festyn połączony ze zbiórką pieniędzy w ramach corocznej akcji charytatywnej "Ogród Nadziei". Dochód przeznaczony będzie na wsparcie tczewskiego hospicjum.

Z pozyskanych dzięki kweście środków hospicjum chce zakupić łóżka z uposażeniem, materace przeciwodleżynowe i koncentratory tlenu. Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie "Ogród Nadziei" w Tczewie przy pomocy Tczewskiego Centrum Zdrowia. Festyn rozpocznie Msza Św. w intencji chorych przebywających w szpitalu i ich rodzin oraz za zmarłych pacjentów hospicjum.

- Zapewniamy bogaty program artystyczny i różne atrakcje dla osób w każdym wieku, m.in. występy dzieci z Przedszkola "Jarzębinka", "Czwóreczka", Akademia Krasnoludków i z ul. Kościuszki. Będzie także Orkiestra Harcerska i Michał Saidowski, konkursy dla dzieci i loteria fantowa. To tylko część atrakcji, które przygotowaliśmy dla odwiedzających nasz "Ogród Nadziei". Nie zabraknie czegoś dla podniebienia: wspaniałych ciast wykonanych przez personel szpitala, "strażackiej grochówki", domowego bigosu, kiełbaski z grilla i chrupiącej kromki chleba ze smalcem i ogórkiem. - tłumaczy w imieniu organizatorów Teresa Sychmeler. - Serdecznie zapraszamy 5. czerwca i zachęcamy do wzięcia udziału w festynie i podzielenia się tym, co najważniejsze - odruchem serca i symboliczną złotówką. Bardzo dziękujemy za każdy datek i chęć niesienia pomocy potrzebującym. Przebieg akcji zawdzięczamy, jak zawsze, niezawodnej młodzieży szkolnej z I LO, Zespołu Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich oraz Zespołu Szkół Rolniczych w Bolesławowie, która w ramach wolnego czasu będzie kwestować na terenie Tczewa. Wolontariusze pomagać będą również przy organizacji występów artystycznych.

Imprezę objęli patronatem - Prezydent Miasta Tczewa Pobłocki Mirosław, Poseł na Sejm RP Jan Kulas i dziekan Dekanatu Tczewskiego, ks. Stanisław Cieniewicz. Partnerami są: Dekanat Tczewski, Komenda Powiatowa Policji, Państwowa Straz Pożarna w Tczewie, Radio Głos, Drukarnia Diecezjalna Bernardinum w Pelplinie, Telkab, ZKM Veolia, Klub Ebro, Gazeta Tczewska, Grzechu Godzina, TCZ.PL, DPS Damaszka, Hurtownia Elemix, Bank Spółdzielczy i Zespół Szkół Rolniczych w Bolesławowie.
Drukuj
Prześlij dalej