Przedkongresowe spotkanie o cyfrowych bibliotekach

Debata przedkongresowa będzie dotyczyć cyfrowych bibliotek (fot. tcz.pl)

odbyło się
08
04.2010
Czwartek
Tczew - Przedkongresowe spotkanie o cyfrowych bibliotekach
W czwartek, 8 kwietnia, o godz. 10:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tczewie odbędzie się druga przedkongresowa debata pt. "Digitalizacja zbiorów regionalnych w bibliotekach - sposobem ochrony i upowszechniania dziedzictwa kulturowego Kociewia".

Debata adresowana jest głównie do bibliotekarzy pracujących w bibliotekach publicznych oraz przedstawicieli bibliotek cyfrowych.

Program debaty:
- przedstawienie aktualnego stanu digitalizacji zbiorów dotyczących Kociewia przez przedstawicieli bibliotek cyfrowych.
- dyskusja: Czy digitalizacja zbiorów regionalnych jest potrzebna? Jak wygląda marketing biblioteki cyfrowej? Czy jest on ważnym elementem w procesie cyfryzacji? Czy bibliotekarze korzystają z zasobów bibliotek cyfrowych? Czy istnieje zaufanie czytelników do dokumentów elektronicznych?

IV Kongres Kociewski zainaugurowany będzie spotkaniem 8 maja 2010 roku w Tczewie. Wspólny tytuł wszystkich działań to: Dziedzictwo historyczne Kociewia – wartością naszej "małej ojczyzny". Szczegóły dotyczące całego kongresu można znaleźć na stronie www.kongres.kociewie.eu. By dobrze przygotować się do kongresowej dyskusji organizatorzy zachęcają do uczestnictwa w debatach przedkongresowych, które odbędą się przed 8 majem. Pierwsze takie spotkanie odbyło się 23 marca "Badania archeologiczne na Kociewiu - stan, plany, potrzeby i ich wykorzystanie w planach rewitalizacyjnych".
Drukuj
Prześlij dalej