Dzień bez samochodu - zapraszamy do wspólnego przejazdu rowerowego

Znak, rower (fot. tcz.pl)

odbyło się
18
09.2010
Sobota
Tczew - Dzień bez samochodu - zapraszamy do wspólnego przejazdu rowerowego
W sobotę 18 września w Tczewie odbędzie się happening rowerowy związany z „Dniem bez samochodu” i Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Transportu. To impreza, która już na trwałe wpisała się do miejskiego kalendarza imprez. Tego dnia zapraszamy rowerzystów z całego Tczewa i nie tylko. Chcemy wspólnie przejechać ulicami udowadniając, że rower to nie tylko najbardziej zdrowy, ekologiczny, ale często także najszybszy środek transportu w mieście. Co roku w imprezie bierze udział kilkaset osób.

W tym roku, ze względu na zamknięty wiadukt w ul. Wojska Polskiego oraz inwestycję przy dworcu PKP, zbieramy się w innym miejscu niż zwykle. Startujemy w samo południe z kanonki, a nie z ul. Prostej, jak w poprzednich latach. Trasa przejazdu jest nieco krótsza niż przed rokiem - liczy ok. 8,5 km. Kończy się na Bulwarze Nadwiślańskim.

Do udziału w przejeździe zapraszamy wszystkich chętnych, niezależnie od wieku. Mile widziane będą grupy z tczewskich szkół. Zapraszamy osoby indywidualne i grupy zorganizowane. Nie trzeba być wyczynowcem, wystarczy odrobina umiejętności i dobre chęci.
- Wiele atrakcji czeka na uczestników przejazdu na mecie - na Bulwarze Nadwiślańskim - zachęca Małgorzata Ciecholińska, tczewski oficer rowerowy. - Będą pokazy jazdy ekstremalnej, gry, zabawy konkursy. Każdy będzie miał szansę przejechać się na wspomaganych energią elektryczną rowerach hybrydowych i innych nietypowych jednośladach.

Organizatorem tczewskiego „Dnia bez samochodu” jest Urząd Miejski w Tczewie. Partnerami przedsięwzięcia są Fundacja Pokolenia i Lokalne Centrum Wolontariatu w Tczewie. Do organizacji włączyły się również Tczewska Grupa Rowerowa oraz Grupa Freeriderowa. Impreza organizowana jest w ramach projektu PRESTO.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • -1

  v-rider_gość

  06.09.2010, 15:14

  w Tczewie nadal brakuje

  zorganizowanych imprez rowerowych, tudzież jest ich stanowczo za mało! W Tczewie naprawdę nie brakuje ludzi taktujących kolarstwo w sposób poważny, może wreszcie coś dla nich? Propagowanie zdrowego stylu życia poprzez przejechanie tasy 8,5 km, to zdecydowanie za mało, aby zaszczepić w młodzieży niesamowitą pasję, jaką niewątpliwie jest kolarstwo. W rezultacie młodzi ludzie w Tczewie wolą sterczeć pod klatką i spijać chłodne piwo. PS. Trasa 8,5 km? to chyba żart, 85 km byłoby ok! nie wiem czy warto wyciągać rower na taką drobnicę

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx5.xx9 
 • +2

  ikov

  08.09.2010, 09:48

  To tylko przejazd na którym mogą pojawić się 5-latki jak i 85-latkowie, a służy raczej manifestacji obecności a nie jako forma imprezy sportowej lub rekreacyjnej. Za to tego samego dnia odbędzie się nocny rajd Świetlik, czyli ok 20 km jazdy po zmroku po okolicach Tczewa. Jeden taki nocny rajd odbył się już w czerwcu, więc teraz w imieniu Tczewskiej Grupy Kolarskiej zapraszamy na drugi. Start w sobotę, 18 września, o godz. 20:00 spod pomnika JPII na Suchostrzygach. Wystarczy mieć sprawny rower, chęci i oświetlenie.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • Tczewska Grupa Kolarska_gość

  08.09.2010, 22:19

  Tczewska Grupa Kolarska

  Tczewska Grupa Kolarska oraz Urząd Miejski w Tczewie w ramach EUROPEJSKIEGO DNIA BEZ SAMOCHODU zapraszają na kolejny nocny terenowy rajd rowerowy: NOCNY ŚWIETLIK II Termin - 18 wrzesień, sobota, zbiórka: godzina 20.00, wyjazd: 20.10 Miejsce - Plac przy pomniku Jana Pawła II, Tczew – Suchostrzygi Organizator - http://www.grupakolarska.pl/ Cele - Integracja tczewskich rowerzystów; Poznanie nowych terenowych tras wokół Tczewa; Test sprawności oświetlenia nocnego; Konkurs na najlepiej oświetlony rower w nocy  Trasa - Około 30 km (3 godziny), nieco inna niż ostatnim razem, drogi polne, boczne utwardzone, niekiedy asfaltowe i często nieoświetlone, tempo jazdy ok. 13 km/h Rokitki → Górki→ Czyżykowo → Abisynia → Suchostrzygi. Będziemy unikać dróg asfaltowych. Uczestnicy Maniacy nocnego rowerowania od 14go roku życia. Rowery Ze względu na rodzaj trasy nie zabierać rowerów szosowych. Zaleca się rower górski. Uwagi Warunkiem odbycia rajdu jest sucha ziemia. Rajd będzie odwołany w przypadku deszczu przed rajdem lub w chwili jego rozpoczęcia. Regulamin - uczestnicy biorą udział w rajdzie nocnym wyłącznie na własną odpowiedzialność, niepełnoletni uczestniczą wyłącznie pod opieką pełnoletnich opiekunów; - rower musi posiadać oświetlenie nocne zaś rowerzyście zaleca się posiadanie kasku oraz koszulki odblaskowej; - organizatorzy nie serwisują awarii uczestnikom i każdy rowerzysta powinien zabrać ze sobą gotówkę na własny użytek oraz narzędzia naprawcze i zapasową dętkę; - na trasie wycieczki uprasza się o nie spożywanie napojów alkoholowych; - uczestnik ma obowiązek stosować się do przepisów ruchu drogowego: http://rwm.org.pl/art/?mode=art&id=25 - uczestnicy nie wnoszą żadnych opłat za udział w rajdzie. Kierownik rajdu: Marek gg 68771, tel. 504453864, tczew@konto.pl

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx7.xx2 
 • MJB_gość

  09.09.2010, 00:24

  8,5 km

  Mój komentarz do wpisu: " v-rider_gość" Rowerzyści nie tylko jeżdżą rowerami, ale lubią też spotkać się i porozmawiać, wymieniać się doświadczeniami, umówić na nowe imprezy, zapoznać się z nowinkami technicznymi - które zastosowali inni rowerzyści. Dlatego fajnie, że samorząd stwarza taką towarzyską możliwość spotkania się rowerzystów z naszego miasta. Brakuje jedynie wspólnego, rodzinnego zdjęcia :) Trasa 8,5 km - dużo to czy mało? Zależy od roweru. W Tczewie niemałą część rowerzystów stanowią "roweroskoczki", dla których taki dystans jest na pewno "dłuższy" niż dla posiadacza MTB lub ROAD. Nie należy też zapominać o małych dzieciach, które spokojnie przejadą 8,5 km na swoich bo-bo i będą miały super frajdę z takiej właśnie trasy :) Rower-power!

  Odpowiedz
  IP: 188.33.xx9.xx7 
 • francula_gość

  10.09.2010, 20:26

  A gdzie ta kanonka????

  Odpowiedz
  IP: 78.8.xx7.xx7 
 • pierre.dzoncy

  15.09.2010, 19:08

  No sorry, ale jeśli jesteś z Tczewa - to jak możesz nie wiedzieć gdzie kanonka? Już nawet pierwsza strona z wynikami googla daje odpowiedź...

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.