Świąteczne atrakcje w bibliotekach

Nadszedł czas Świąt Bożego Narodzenia (fot. tcz.pl)

odbyło się
10
12.2010
Piątek
Tczew - Świąteczne atrakcje w bibliotekach
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie przygotowała szereg atrakcji (konkursy, zajęcia dla szkół, przedstawienia). Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

KONKURSY PLASTYCZNE DLA DZIECI:
Filia nr 2 (Czyżykowo) zaprasza do udziału w konkursie pt. "Portret Świętego Mikołaja". Rysunki będą przyjmowane w bibliotece do 10 grudnia. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 21 grudnia o godz. 15:00.
Filia nr 3 (Suchostrzygi) ogłasza konkurs na najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy. Prace (w formie rysunku lub przestrzenne) należy złożyć do 10 grudnia w siedzibie biblioteki. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 17 grudnia o godz. 16:00.
Filia nr 4 (os. Staszica) organizuje konkurs na najpiękniejszą kartę świąteczną, w którym mogą brać udział dzieci w wieku 6-12 lat. Prace należy złożyć do 10 grudnia. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 17 grudnia o godz. 15:30.
Filia nr 5 (Stare Miasto) zaprasza do udziału w konkursie "Najpiękniejsza ozdoba świąteczna". Prace przyjmowane będą do 10 grudnia, a wyniki konkursu poznamy 16 grudnia o godz. 14:30.
Filia nr 9 (os. Garnuszewskiego) ogłasza konkurs dla dzieci do 10 lat pt. "Bombka jak marzenie". Prace wykonane dowolną techniką (do formatu A4) można przynosić do 4 grudnia. Wyniki zostaną ogłoszone i nagrody wręczone 14 grudnia o godz. 15:30.

ZAJĘCIA:
W Sekcji Historii Miasta (Biblioteka Główna ul. J. Dąbrowskiego 6) można wziąć udział w zajęciach "Boże Narodzenie - dawniej i dziś". W programie m.in. prezentacja multimedialna o zwyczajach bożonarodzeniowych, krzyżówki, kolorowanki i inne niespodzianki. Zapraszamy kl. II-V ze szkół podstawowych. Zgłoszenia tel.: (58) 531-36-37 wew. 19.

JASEŁKA:
Tradycyjnie Filia nr 2 (Czyżykowo) zaprasza na jasełka, w których wystąpią: podopieczni Środowiskowych Domów Samopomocy w Tczewie, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Tczewie i Zespołu Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich w Tczewie. Przedstawienie odbędzie się 16 grudnia o godz. 11:00.

Szczegółowy świąteczny program dostępny na stronie: www.mbp.tczew.pl
Drukuj
Prześlij dalej