Spotkanie z Romanem Puchowskim

Roman Puchowski (fot. Von Zeit)

odbyło się
20
09.2009
Niedziela
Tczew - Spotkanie z Romanem Puchowskim
W ramach cyklu "Od kontestacji do alternatywy" ACK "Zebra" zaprasza na kolejne spotkanie, będące tym razem połączeniem muzyki i dyskusji.

Gościem spotkania będzie Roman Puchowski - muzyk awangardowy i bluesowy, twórca kolektywu Von Zeit. Spotkanie będzie podzielone na trzy części. Wieczór rozpocznie się koncertem solowym Romana Puchowskiego. Następnie odbędzie się spotkanie z twórcą, którego osią będzie dyskusja dotycząca jego twórczości. Zapraszamy do czynnego udziału. Spotkanie zostanie zakończone wspólnym jam session z zainteresowanymi uczestnikami. Osoby chętne do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu proszone są o przyniesienie instrumentów.


Miejsce: ACK Zebra
ul. Kościelna 6/7, Tczew
mapa na: www.ackzebra.org

Data: 20 września 2009
Godzina rozpoczęcia: 19:00
Wstęp na całe spotkanie: bezpłatny
Roman Puchowski - Muzyk awangardowy i bluesowy. Solista, lider i twórca alternatywnej formacji Von Zeit, członek polskich i międzynarodowych składów oraz projektów muzycznych, wokalista, instrumentalista, kompozytor, autor tekstów, profesor warsztatów gitarowych. Gra na gitarze Dobro, na gitarze akustycznej i na basie. Miłośnik techniki slide. Harmonijnie łączy w swojej twórczości tradycję i awangardę. Puchowski ma na koncie występy na różnych scenach Europy oraz na najważniejszych festiwalach i imprezach bluesowych. Współpracuje z czołówką bluesowych muzyków europejskich i nie tylko, m.in. z Keithem Dunnem, Nickiem Katzmanem i Sugarem Blue, znanym ze współpracy z Rolling Stones czy Frankiem Zappą. Jako jedyny bluesman brał udział w ogólnopolskim projekcie koncertowym "MISTRZOWIE GITARY". Puchowski latami studiował korzennego bluesa, grę Roberta Johnsona, Blind Willie Johnsona, Missisipi John Hurta. Z drugiej strony cały czas inspiruje go muzyka alternatywna, autorska, współczesny minimalizm artystów takich, jak: Beck, Violent Femmes, Sonic Youth, The Residents, Wim Mertens czy Philp Glass.

Latem 2001 roku powołał do życie multimedialny projekt VON ZEIT. Muzyka Von Zeit opiera się na transie, to frywolny kolaż różnych gatunków i fascynacji. Puchowski współtworzy duety, tria, funkcjonuje w rozmaitych formacjach, jednak równie dobrze czuje się koncertując solo. Prezentuje na swoich solowych koncertach dynamiczne, żywiołowe show, oparte o muzykę z Delty Missisipi i autorskie piosenki. Dobra energia, poczucie humoru, bliski kontakt z publicznością, wspólne śpiewanie i ... tańce!

Spotkanie jest przeprowadzone w ramach projektu "Underground na Starówce", który jest realizowany przy wsparciu udzielonym przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz budżetu Rzeczypospolitej Polskiej w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Więcej informacji na temat Romana Puchowskiego:
www.puchowski.vonzeit.pl
www.myspace.com/romekpuchowski
Drukuj
Prześlij dalej