"Malowane konie" - niezwykła ekspozycja w CWRDW

Malowane Konie (fot. CWRDW)

odbyło się
20
11.2010
Sobota
Tczew - "Malowane konie" - niezwykła ekspozycja w CWRDW
Centrum Wystawienniczo - Regionalne Dolnej Wisły "Fabryka Sztuk" w Tczewie serdecznie zaprasza na spotkanie z Wilgą Badowską, Janiną Gajską - Bruzdowicz, Rosvitą Stern, Dąbrówką Tyślewicz - artystkami prezentującymi swoje prace na wystawie "Malowane konie".

Spotkanie obędzie się w sobotę 20 listopada o godz. 16.00 w siedzibie Centrum przy ul. 30 stycznia 4.

Wilga Badowska
absolwentka wydziału malarstwa w pracowni prof. Kazimierza Ostrowskiego w PWSSP w Gdańsku(1986).Od lat eksperymentuje z techniką batiku, malując obrazy wykorzystujące tą technikę i miksując ją zależnie od potrzeby z innymi technikami malarskimi. Tematyka obrazów jest przeważnie figuratywna, dekoracyjna i często symboliczna. Malarka wykorzystuje motywy mitów i symboli, sprowadzając pomysł do często syntetycznego, niemal graficznego znaku. Bliski artystce motyw koni pojawia się często na jej obrazach, wyrażając uczucia, emocje, będąc elementem kompozycji i pojawiając się w różnych kontekstach. Malarka uprawiała przez wiele lat jeździectwo, konie są jej szczególnie bliskie.


Janina Gajska - Bruzdowicz

Studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby. Dyplom z wyróżnieniem w 1975 r. w pracowni rzeźby prof. Olgierda Truszyńskiego. W latach 1975 - 1985 pracowała w PWSSP w Poznaniu. Formy wypowiedzi plastycznej: tkanina i rzeźba.
Prace w zbiorach Muzeum Narodowego w Poznaniu, Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.


Rosvita Stern
Studia i dyplom na Wydziale Malarstwa w PWSP w Gdańsku. W latach 1969-1973 pobyt i studia w Londynie, Paryżu i Wiedniu. Od 1973-1981 współpraca z Filmem Polskim przy projektowaniu i realizacji kostiumów. Od 1984-2007 r. praca nauczyciela malarstwa i rysunku w Zespole Szkół Plastycznych w Gdyni-Orłowie (także absolwentka tego liceum). Uprawia malarstwo sztalugowe, rysunek i grafikę użytkową. Od 2005 r. prowadzi warsztaty artystyczne na U.T.W. w Sopocie.
Jest inicjatorką i współorganizatorka wystawy "Malowane konie".


Dąbrówka Tyślewicz
Artysta rzeźbiarz, ur. i zamieszkała w Gdyni.
Ukończyła Wydział Rzeźby PWSSP obecnie ASP w Gdańsku w 1994.
Obecnie adiunkt w Pracowni Rzeźby Katedry Sztuk Wizualnych Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej. Ulubionym materiałem w pracy twórczej jest ceramika.

Wstęp wolny!
Drukuj
Prześlij dalej