Hatifnats i Folder w Trombie

Tromba

odbyło się
18
02.2012
Sobota
Tczew - Hatifnats i Folder w Trombie
W sobotę, 18.02, zapraszamy na koncert zespołów, na które wiele osób z pewnością długo czekały. Zagrają dla Was: trójmiejski Folder oraz Hatifnats z Warszawy.

Start: 21.00
Drzwi: 20.00
Wstęp: 15 zł


HATIFNATS
to trio powstałe pod koniec 2006 roku na ulicy Chłodnej w Warszawie. Ich debiutancki krążek "Before It Is Too Late" ukazał się w 2009 roku spotykając się z niezwykle ciepłym przyjęciem słuchaczy i krytyków. Jedna z ich piosenek znalazła się na wydawnictwie Polskiego Radia - Polski Top Wszech Czasów. Muzyka zespołu gościła również na wielu wydawnictwach audycji Offensywa Piotra Stelmacha.
Hatifnats mają na koncie występy na festiwalach: Off Festiwal, Opener i Jarocin.
Hatifnats to ciepłe, tajemnicze i niezwykle barwne kompozycje, o których wyjątkowości decydują przestrzenne dźwięki gitar, ekspresyjna gra sekcji rytmicznej i wysoki melodyjny głos.

FOLDER
Historia grupy nie jest ani długa, ani skomplikowana, ani szczególnie oryginalna. Około 2006 roku w Trójmieście spotyka się czwórkamłodych ludzi, którzy postanawiają wspólnie tworzyć muzykę. Zaczynają powstawać pierwsze piosenki oraz krystalizuje się klimat muzyczny grupy. W 2008 roku zespół opuszcza Michał Wasilewski a pojawia się Joanna Kuźma której głos wraz ze specyficznym stylem grania zespołu stają się elementem rozpoznawczym grupy (swoisty balans pomiędzy stylistykami zimnej fali lat 80-tych oraz shoegazer).
Rok 2009 to nawiązanie współpracy z kolektywem Nasiono Records która to trwa i trwać będzie!

Efekty pracy zespołu to koncerty oraz publikacje muzyczne:
- 'Inside' (EP, Transtienda Netlebel, 2008)
- 'Red Lof' (LP, Nasiono Records, 2009)
- 'Hello' (EP, Nasiono Records, 2010)
- ‘Get Real’ (EP, Nasiono Records, 2011)

Utwory zespołu Folder pojawiły się również na kompilacjach: "We are from Poland" (vol.3 i 7) oraz "Generacja XXI - Jarocin Festival 2008"

Aktualny skład zespołu to Joanna Kuźma (voc, piano), Mariusz Kużownik (guit), Jędrek Chrapek (bass) oraz Wojtek Pietras (dr), który to w październiku 2010 zastąpił Marcina Miśkiewicza.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

  • _gość

    17.02.2012, 13:52

    tromba to konfidenci i te same naćpane ryje, ble !

    Odpowiedz
    IP: 79.162.xx4.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.