Ferie z Miejską Biblioteką Publiczną

Biblioteka (fot. tcz.pl)

odbyło się
30
01.2012
Poniedziałek
Tczew - Ferie z Miejską Biblioteką Publiczną
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do korzystania z oferty przygotowanej specjalnie na ferie.

Zajęcia dla grup zorganizowanych:

W Fili nr 2 przy ul. Konarskiego 15 odbędą się zajęcia "Zimowe koty, kotki i koteczki". W programie: czytanie kocich wierszyków, inscenizacja kociego wiersza, kocie zagadki, koty - kolorowanka, wydzieranka, wyklejanka, pomóż kotkowi dojść do kłębka wełny, kocie zabawy ruchowe. Zapisy tel.: (58) 531-09-21.

Filia nr 3 przy ul. Jagiełły 8 przygotowała trzy propozycje: zajęcia literacko-plastyczne "W krainie baśni i legend", "Gry i zabawy logiczne", czyli: kalambury, rebusy, wykreślanki i krzyżówki oraz "Karnawałowy zawrót głowy", podczas którego odbędą się: turniej "Jaka to melodia", zabawy przy muzyce oraz wykonywanie strojów karnawałowych. Zapisy tel: (58) 532-72-27.

Filia nr 5 przy ul. Kościuszki 1 zaprasza na spotkania literacko-plastyczne zatytułowane "Zabawy w krainie baśni", podczas których dzieci posłuchają baśni, rozwiążą krzyżówki i rebusy, wykonają girlandy, pobawią się w kalambury. Zapisy tel.: (58) 531-35-50 wew. 24.

Filię nr 9 przy ul. Wyzwolenia 1 w czasie ferii zimowych odwiedzą kosmici. Specjalnie dla grup zorganizowanych przygotowano zajęcia "Kosmiczna inwazja w bibliotece". Ze względu na tajność misji szczegółów nie możemy zdradzić. Zapisy tel.: (58) 531-58-59.

Sekcja Historii Miasta (Biblioteka Główna przy ul. J. Dąbrowskiego 6) zaprasza dzieci z klas 0-III na zajęcia "Napij się herbaty u Honoraty". W programie m.in.: chińska legenda o "odkryciu" herbaty, słowo "herbata" w językach świata, co to jest "herbata na smyczy" i inne ciekawostki, projektowanie kubka z tczewskim motywem, a na zakończenie wspólna degustacja pysznej herbaty przyrządzonej według receptury Honoraty. Starszym dzieciom proponuje się różne zabawy i gry edukacyjne związane z historią i współczesnością Tczewa pod hasłem: "Baw się z nami, tczewianami". Zapisy tel.: (58) 531-36-37 wew. 19.

Zajęcia dla grup niezorganizowanych:

Dla dzieci z osiedla Czyżykowo przygotowano cykl spotkań "Skarbiec sztuki". W trakcie zajęć: zabawy plastyczne, malowanie twarzy, czytanie książeczek, gry i zabawy intelektualne, zabawy ruchowe. Zajęcie będą odbywać się we wtorki, środy i czwartki w godzinach 14.00-15.00 w Filii nr 2 przy ul. Konarskiego 15.

Młodych mieszkańców Starego Miasta zaprasza Filia biblioteczna nr 5 przy ul. Kościuszki 1:

- 31 stycznia o godz. 12:00 na "Zabawy w krainie baśni", czyli: czytanie baśni, zagadki słowne i obrazkowe oraz wykonywanie karnawałowych girland.
- 2 lutego na zajęcia plastyczne "Decoupage - zdobienie na szkle"
- 7 lutego o godz. 12:00 na Krzyżówkowy zawrót głowy: rozwiązywanie krzyżówek i łamigłówek
- 9 lutego o godz. 12:00 na zajęcia plastyczne "Decoupage - zdobienie na szkle"

Atrakcje przygotowała również Filia nr 4 (ul. Pionierów 7). 6 lutego o godz. 10:30 odbędą się zajęcia plastyczne i zabawy ruchowe pod wspólnym tytułem "Zimowy kiermasz rozmaitości". W programie m.in.: rysowanie zimowego pejzażu, zabawy z gazetą, zabawa w magicznym kole.

Filia nr 9 (ul. Wyzwolenia 1) przygotowała następujące zajęcia:

- 30, 31 stycznia oraz 6 i 7 lutego w godz. 14:00-15:00 - gry planszowe, kolorowanki, zgadywanki, układanie puzzli
- 2 lutego o godz. 15:00 - zajęcia plastyczne "Drugie życie papierowych serwetek czyli Decoupage dla początkujących"
- 9 lutego o godz. 15:00 - zajęcia plastyczne "Tańcowała igła z nitką - Walentynkowy patchwork"

W Filii nr 3 (ul. Jagiełly 8) i Filii nr 7 (ul. Broniewskiego 35) czekać będą specjalne kąciki dla dzieci, a w nich: gry planszowe, kolorowanki, krzyżówki, puzzle i wiele innych niespodzianek.

Konkursy:

Filia nr 4 (ul. Pionierów 7) zaprasza 3 lutego o godz. 10:30 do wzięcia udziału w konkursie na omnibusa Biblioteki dla uczniów kl. I-III szkół podstawowych pt. "Kto dużo wiedzy zdobędzie, ten mądrzejszy będzie". Uczestnicy konkursu będą odpowiadać na wylosowane przez siebie pytania dotyczące różnych dziedzin wiedzy.
Filia nr 7 (ul. Broniewskiego 25) zaprasza do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. "Kartka walentynkowa". Prace wykonywane będą 8 lutego o godz. 12:00 w bibliotece. Tego samego dnia nastąpi rozstrzygnięcie konkursu.
Filia nr 9 (ul. Wyzwolenia 1) ogłasza konkurs plastyczny "Ten Obcy czyli portret kosmity", który jest adresowany do dzieci do lat 10. Prace (format A-4) należy składać do 18.02.2012 r. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 23 lutego.

Wystawy:

W Bibliotece Głównej czynna będzie wystawa "W dawnej aptece", na której została zaprezentowana krótka historia najstarszych tczewskich aptek, również tych już nieistniejących. Obok przedwojennych zdjęć, reklam, recept znajdą się także naczynia apteczne, wagi, pulpit.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • -1

  Wilk_gość

  30.01.2012, 17:27

  A po podstawówce...

  Niech siedzą i piją....

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx1.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia