IV Nadwiślańskie Spotkania Regionalne - czeka nas mnóstwo atrakcji

Nadwiślański brzeg (fot. Maciej Fergon)

odbyło się
21
10.2010
Czwartek
Tczew - IV Nadwiślańskie Spotkania Regionalne - czeka nas mnóstwo atrakcji
Oddział Kociewski Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Tczewie już po raz czwarty zaprasza na Nadwiślańskie Spotkania Regionalne. Tradycyjnie przygotowaliśmy ofertę dla szkół. W tym roku tematyka warsztatów i spotkań związana będzie z 30 rocznicą powstania "Solidarności".

Nasze zaproszenie przyjęli: Prof. dr hab. Wojciech Polak z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, uznany historyk "Solidarności", Kazimierz Zimny, lekkoatleta, Medalista Olimpijski z roku 1960, Dyrektor Maratonu Solidarności, członek Zarządu PKOL oraz pracownicy Europejskiego Centrum Solidarności. Nie zabraknie oczywiście tematów ekologicznych. Dr Elżbieta Sontag z Uniwersytetu Gdańskiego, zoolog, kierownik Muzeum Inkluzji w Bursztynie przeprowadzi warsztaty dla najmłodszych uczniów.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy z kolei na inauguracyjne spotkanie 21 października (czwartek) do Centrum Wystawienniczo-Regionalnego Dolnej Wisły w Tczewie. O godz. 18:00 będziemy mogli uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu muzycznym. Kociewsko-Kaszubska Orkiestra Dęta "Torpeda" i uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Tczewie zaprezentują aranżacje wierszy Jana Karnowskiego. Po około godzinnym koncercie historycy i miłośnicy naszego miasta dyskutować będą o tczewskim genius loci.

Kolejne atrakcje czekają nas w sobotę (23 października) również w Centrum Wystawienniczo-Regionalnym Dolnej Wisły. O godz. 11.00 Ewa i Paweł Klecha zabiorą nas w fascynującą podróż do Nepalu. I choć będzie to wycieczka tylko wirtualna, i tak warto skorzystać z okazji, by poszerzyć swoją wiedzę o tym odległym miejscu. Po spotkaniu, około godz. 12:30, nastąpi zakończenie warsztatów Jan Karnowski na kociewsko-kaszubską nutę.

Serdecznie zapraszamy! Wstęp na wolny!

Projekt odbywa się dzięki wsparciu finansowemu Samorządu Miasta Tczewa, Związku Miast Nadwiślańskich oraz Zarządu Głównego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Naszymi partnerami są: Centrum Wystawienniczo-Regionalne Dolnej Wisły w Tczewie, II Liceum Ogólnokształcące w Tczewie, Kociewsko-Kaszubska Orkiestra Dęta "Torpeda", Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tczewie, Szkoła Podstawowa nr 7 w Tczewie, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Tczewie, Zespół Szkół Katolickich w Tczewie, Zespół Szkół w Suchym Dębie. Dziękujemy za pomoc i współpracę.
Oddział Kociewski Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Tczewie
Drukuj
Prześlij dalej