Muzykoterapia oraz Funk de Nite na Off Jazz Festivalu

Muzykoterapia

odbyło się
16
10.2009
Piątek
Tczew - Muzykoterapia oraz Funk de Nite na Off Jazz Festivalu
Coś dla fanów jazzu i nie tylko, podczas piątkowych koncertów usłyszymy funky, rock, nu-jazz, down-tempo, a nawet beatbox i rap.

Koncerty rozpoczną się o godz. 19:00 w Sali widowiskowej CkiS. Wstęp: 15 zł. KARNET FESTIWALOWY na wszystkie wydarzenia 35 zł. Rezerwacje i bilety CKiS, ul. Wyszyńskiego 10, Tczew lub 058 531-07-07. Info : www.ckis.tczew.pl


W piątkowy wieczór wystąpi zespół Muzykoterapia z wokalistką Izą Kowalewską, której Świetny, lekko "zabrudzony", mantryczny głos powoduje, że słucha się jej z zapamiętaniem i prawdziwą przyjemnością oraz Funk de Nite -jedna z najciekawszych polskich grup grających mieszankę jazzu, funky i rocka. Zespołowi towarzyszyć będzie genialny beat boxer, znakomity raper i tancerz z Gujany - STEWLOCKS.

Muzykoterapia
(nu-jazz,dub,down-tempo)

Grupa powstała w październiku 2002 roku w składzie:

Iza Kowalewska (wokal) - dyplomowana (dosłownie) muzykoterapeutka, współtworzy projekt etniczny Drums NRG znany z „Koncertów Na Ścianie”, współpracuje z Fiszem oraz Emade. Wystąpiła solo na płytach Emade „Album producencki” oraz Projekt O.S.T.R. Emade „Szum rodzi hałas” a także gościnnie na albumach Fisz Envee „Fru!” oraz Tworzywo Sztuczne „Wielki Ciężki Słoń”.

Domink Trębski (trąbka i elektronika) – ex-członek zespołu Tworzywo Sztuczne, muzyk sesyjny, aranżer, uczestnik wielu kolektywów dj’skich.

Wojtek Traczyk (kontrabas) - liczący się w środowisku jazzowym kontrabasista, na stałe współpracujący z wieloma artystami sceny rozrywkowej.

Grupa posługuje się zarówno samplerami i sekwencerami jak i instrumentami tradycyjnymi, te ostatnie jednak, co jest ciekawostką, z reguły naśladują brzmienia i konwencje typowe dla szeroko rozumianej elektroniki. Ze względu na szerokie zainteresowania muzyczne artystów i ich pochodzenie z różnych środowisk muzycznych, debiutancki album grupy cechuje duży eklektyzm i urozmaicenie formy. Debiutancki album „Muzykoterapia” ukazał się nakładem Asfalt Records 28 kwietnia 2006 r.

Muzykoterapia wystąpiła na licznych koncertach, 27 grudnia 2004 r. zagrali w ramach cyklu "Generacja Teatru Rozmaitości" w Warszawie, a po wydaniu debiutanckiej płyty na specjalnym koncercie promocyjnym 27 maja 2006 r. w warszawskim klubie „Balsam”. Z Muzykoterapią wystąpili Marcin Masecki (piano, Niewinni Czarodzieje) i Marcin Ułanowski (perkusja, ex-Sistars, zespół koncertowy Marysi Peszek). Muzycy ci aktualnie uczestniczą na stałe w koncertach Muzykoterapii. Frekwencja przekroczyła wszelkie oczekiwania, a w klubie nie zmieścili się wszyscy zainteresowani koncertem. Następnego dnia Muzykoterapia wyleciała do Manchesteru na zaproszenie „Eurocultured Street Festival”. Po występie na „Off Festivalu” w Mysłowicach 20 sierpnia 2006 r. ściśle wypełniająca klub publiczność zgotowała zespołowi owację na stojąco. Grupa wystąpiła także między innymi 30 września 2006 w klubie „A38” w Budapeszcie, oraz – jako jedyny polski support – przed Macy Gray 15 czerwca 2007 w Warszawie.

FUNK DE NITE & STEWLOCKS
(NL/Gujana) (jazz, funky, rock) ( beatbox, dance, rap)

Ryszard Krawczuk- sax, Piotr Grząślewicz- gitara, Piotr Wojtanowski- bgitara, Artur Malik- perkusja

Funk de Nite - zespół założony w Krakowie we wrześniu 1993 roku, przez saksofonistę Ryszarda Krawczuka, absolwenta Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.

Muzyka zespołu to fuzja jazzu, funky ,rocka i hip-hopu. Rytmiczne kompozycje członków zespołu i gości, przeplatają się z lirycznymi balladami. Zespół łączy swą muzykę z efektownym show scenicznym.

Z zespołem koncertowali wybitni muzycy m.in. M.Raduli, J.Śmietana, B.Maseli, J.Królik, P.Żaczek, P.Mąciwoda oraz goście zagraniczni m.in. Saskia Laroo(NL)-tp ; Warren Byrd (USA) -kbs ; Mustapha Seck ( Senegal )-perc. Do zespołu często dołączają znakomici raperzy mieszkający na stałe w Holandii .Pochodzący z Surinamu - MC VLASH i FIRESTORM oraz z Gujany - STEWLOCKS.

STEWLOCKS - znakomity raper i tancerz z Gujany, mieszkający obecnie w Holandii. Zdobył liczne nagrody muzyczne m.in. Prestigious Prize of Holland w kategorii Hip-Hop, Wanted R&B, Best Band Award. Na swoim koncie ma występy z super gwiazdą reggae - Shabba Ranks oraz ikonami rapu, grupą RUN DMC. W zeszłym roku jego zespół uplasował się na 35 miejscu listy Billboardu i otrzymał tytuł Demo of the Month w amerykańskim magazynie KEYBOARD. Ma własną grupę taneczną 2 DA POINT.

Wykładał taniec w Rotterdam Dance Academy, Kunst Humaniora w Brukseli, Arabesque Dance School w Antwerpii, The Royal Dance School w Hadze. Prowadził warsztaty taneczne w Szwecji, Norwegii, Niemczech, Szwajcarii, Belgii, Danii, Hiszpanii oraz Francji.
Drukuj
Prześlij dalej