"Trup" powraca specjalnie z okazji 5. urodzin Fabryki Sztuk!


odbyło się
24
02.2012
Piątek
Tczew - "Trup" powraca specjalnie z okazji 5. urodzin Fabryki Sztuk!
Fabryka Sztuk oraz Teatr Złe Siostry serdecznie zapraszają na "Trupa", czyli próbę czytaną sztuki Barbary Świąder

Obsada:

Adela - Wiesława Dolina-Niżyńska
Irmina - Sławomira Dąbrowska-Kopecka
Pola - Joanna Świąder
Reżyseria: Barbara Świąder

Trzy kobiety i jeden nieboszczyk... I to mężczyzna…
"Trup" to debiut dramaturgiczny Barbary Świąder. Akcja sztuki rozgrywa się w ciągu dwóch dni poprzedzających pogrzeb tytułowego truposza. Trzy kobiety i jeden nieboszczyk... I to mężczyzna. On nie mówi już ani słowa, one wręcz przeciwnie - gadają bez przerwy. Jedna mało, druga więcej, a trzecia najwięcej. Sytuację dodatkowo komplikuje fakt, że te trzy niewiasty są siostrami. Kochają się i nienawidzą. Nie mogą bez siebie żyć, ale też nie mogą na siebie patrzeć. Śmierć, miłość, nienawiść, drobne złośliwości, krzątanie się przy garach, zrzędzenie, mydło i ogórki kiszone - czegóż tu nie ma! "Trup" pokazuje życie ludzkie w pełni - od narodzin aż po zgon i z powrotem. Pogrzeb staje się pretekstem do swoistego sabatu rodzinnego i rozrachunku z życiem. Trzy kobiety wyciągają z zakurzonych zakamarków rodzinne traumy, ale i śmiesznostki - kłócą się o drobiazgi i próbują przemilczeć to, co najważniejsze. Jest i straszno, i śmieszno. Samo życie!
Teatr Złe Siostry to żeńska grupa, która powstała w Tczewie w 2009 r. pod nazwą Barba Luna. Tworzą ją połączone koneksjami rodzinno-towarzyskimi kobiety pod przewodnictwem teatrologa Barbary Świąder.

Premiera próby "Trupa" odbyła się 08.11.2009 r. w Fabryce Sztuk. Zgromadziła ogromną publiczność, a artystki otrzymały owacje na stojąco. Od tego czasu Złe Siostry wystąpiły m.in. w Klubie Żak w Gdańsku w ramach cyklu PC Drama, prezentującego dramaturgię najnowszą. Teraz Złe Siostry powracają do Tczewa - jeszcze gorsze i jeszcze bardziej zabawne, by sprezentować gościom Fabryki Sztuk wyśmienitego "Trupa"! Zapraszamy!

Spektakl odbędzie się w piątek, 24 lutego 2012 r. o godz. 20.00
w Fabryce Sztuk, przy ul. 30 Stycznia 4
wstęp wolny
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +1

  monia_gość

  24.02.2012, 08:28

  Spektakl

  Świetny spektakl! Byłam na nim dwa lata temu, rewelacja. Polecam! Oczywiście dziś wybieram się po raz drugi. Wielkie gratulacje dla Pań!

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx5.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.