Sztuka przeciw przemocy - koncerty, warsztaty, spektakl

Sztuka przeciw przemocy (fot. ACK Zebra)

odbyło się
25
09.2009
Piątek
Tczew - Sztuka przeciw przemocy - koncerty, warsztaty, spektakl
Od 25 do 30-tego września września Alternatywne Centrum Kultury "Zebra" będzie miejscem szeregu wydarzeń połączonych pod wspólnym hasłem "Sztuka Przeciwko Przemocy".

Wydarzenie jest przeprowadzone w ramach projektu "Underground na Starówce", który jest realizowany przy wsparciu udzielonym przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz budżetu Rzeczypospolitej Polskiej w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.


25.09. (piątek), godz. 18:00 - Koncert - Sztuka Przeciwko Przemocy

W koncercie biorą udział zespoły mające próby w kamienicy przy ulicy Kościelnej i związane z Alternatywnym Centrum Kultury "Zebra". W trakcie wydarzenia będzie miała swoją premierę płyta pod hasłem "Sztuka Przeciwko Przemocy" prezentująca 14 utworów zarejestrowanych w warunkach studyjnych przez powyższe grupy. Oprócz nich na składance znajdą się także nagrania takich zespołów jak: Vertigo, Now Or Never, California Stories Uncovered, One Foot Japan oraz Ras Ziut.

Missis K - post punk, www.myspace.com/missiskpanika

Aporia - emopunkcore, www.aporia.band.pl

Human Farm - alternatywa / post punk, www.myspace.com/humanfarm

Idol Falls - hardcore, www.myspace.com/idolfalls

26.09. (sobota), godz. 17:30, Koncert - Sztuka Przeciwko Przemocy

W Górę Ręce Projekt - hip hop, www.exfamilia.pl

Insomnia - rock

Flight Of Fancy - alternatywny rock, www.myspace.com/foftheband

No Libab Dab - reggae punk, www.myspace.com/nolibabdab

Proteza - progresywny metal, www.myspace.com/proteza

26 września (sobota), 11:00 - 16:00, Warsztaty - Jak walczyć z przemocą poprzez sztukę i proces twórczy?

Prowadzący: dr Radosław Sterczyński

W celu zgłoszenia należy przesłać imię i nazwisko pod adres: brief@fundacjapokolenia.pl

Kreatywność to umiejętność, której można się nauczyć!
W jaki sposób walczyć z przemocą? Czy rozwiązaniem problemu przemocy może być sztuka i proces twórczy? Jeżeli interesuje Ciebie odpowiedź na te pytania zapraszamy na warsztaty ukazujące innowacyjne metody twórczego rozwiązywania problemów przemocy i agresji w społeczności, także wśród młodzieży.
Do uczestnictwa w spotkaniu zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby, chcące pogłębić swoją wiedzę bez względu na wiek, czy wykształcenie.

Warsztaty będzie prowadził dr Radosław Sterczyński - wykładowca Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, pracownik Laboratorium Badań Eksperymentalnych Wydziału w Sopocie, doktor psychologii stosowanej twórczości, diagnozy i rozwoju oraz procesów poznawczych.

Warsztaty są bezpłatne!
Liczba miejsc ograniczona!

W celu zgłoszenia należy przesłać imię i nazwisko pod adres:
brief@fundacjapokolenia.pl
lub pod numerem telefonu:
(058) 530-24-81 (w godzinach 8-16)

Miejsce:
Alternatywne Centrum Kultury "Zebra"
ul. Kościelna 6/7, Tczew

28.09. (poniedziałek),godz. 18:00, Spektakl teatralny "Ania" - Grupa teatralna Opanuj Się

Bohaterką spektaklu jest dziewczynka o imieniu Ania wychowywana przez ojca, który nie radząc sobie w sytuacji samotnego rodzicielstwa ucieka w alkohol, jednocześnie obwiniając córkę za wszelkie niepowodzenia życiowe. Ania ma umiejętność tworzenia swojej wyimaginowanej “krainy radości”, która staje się dla niej odskocznią od smutnej rzeczywistości. W spektaklu przeplatają się dwa światy Ani: pierwszy to codzienne relacje z ojcem a drugi to beztroska zabawa w świecie wyobraźni. W przedstawieniu poruszony jest również problem braku głębszej empatii osób, które obserwowały sytuację rodzinną Ani i oprócz niewielkiej pomocy nie zrobiły nic. Spektakl przestrzega, iż taka obojętność ludzka może doprowadzić do tragedii.

Grupa "Opanuj Się" powstała w październiku 2006 roku w trakcie warsztatów teatralnych. Zespół brał udziału w ubiegłorocznej edycji Wojewódzkiego Konkurs Teatrów Szkolnych o Nagrodę “Bursztynowej Maski” 2008 ze spektaklem “Kochaj”, który był również prezentowany na V Ogólnopolskim Przeglądzie Teatralnym KLAKA 2008 w Gdańsku. W celu zaprezentowania tczewskiej społeczności swoich poglądów na świat grupa zorganizowała happening pt. “Głos młodzieży”. Ostatnio OPANUJ SIĘ wystąpiło gościnnie na Przeglądzie Twórczości Artystycznej w Tczewie. Zespół przedstawiał również krótkie inscenizacje teatralne dla potrzeb imprez lokalnych m.in. z okazji “Dnia Dziecka”, Obchodów Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej.
Spektakl "Ania" zdobył I nagrodę w XLV Wojewódzkim Konkursie Teatrów Szkolnych o Nagrodę “Bursztynowej Maski

[nag30.09. (środa), godz. 18:00, Warsztaty graffiti

Skąd wzięło się graffiti? Graffiti – sztuka czy wandalizm?

W trakcie warsztatów będzie można poznać tajniki i historię tej sztuki. Uczestnicy będą mogli wziąć zapoznać się z techniką malowania oraz wziąć udział w projekcie malowania zebrowych ścian.
Drukuj
Prześlij dalej