Group4 w Fabryce Sztuk


odbyło się
12
12.2014
Piątek
Tczew - Group4 w Fabryce Sztuk
Fabryka Sztuk serdecznie zaprasza na wystawę malarstwaGroup4, na której zaprezentujemy twórczość Waldemara Jarosza, Elżbiety Stankiewicz, Mileny Szczepańskiej - Zakrzewskiej oraz Pawła Galińskiego. Wernisaż odbędzie się w piątek, 12 grudnia o godz. 18.00 w siedzibie Fabryki Sztuk przy ul. 30 stycznia 4.

Group4 jest grupą twórczą, która powstała w 2002 roku, w efekcie spotkań i dyskusji o sztuce, technikach i problemach malarskich. Członkami grupy zostali: Lidia Maksjan, Krzysztof Tracz i Waldemar Jarosz. Pomysłodawcą i założycielem grupy jest Waldemar Jarosz. W 2006 roku, po odejściu Krzysztofa Tracza, do grupy dołączyła Elżbieta Stankiewicz. W 2008 roku - po rezygnacji Lidii Maksjan- do grupy dołączył Krzysztof Rapsa-Rećko. W 2011 Krzysztofa Rapsę- Recko zastąpiła Milena Szczepańska-Zakrzewska.Aktualny stan grupy stanowią:

Waldemar Jarosz

Elżbieta Stankiewicz

Milena Szczepańska-Zakrzewska
Czwartym członkiem grupy jest każdego roku ktoś inny. Zapraszani są artyści zdecydowanie różniących się od pozostałych członków grupy, z grona przyjaciół i znajomych, zawsze spoza Koszalina. Dotychczas gośćmi byli kolejno: Danuta Nawrocka (Inowrocław), Andrzej Remus (Darłowo), Witek Michoń (Wrocław), Jan Rusnok(Stargard Szczeciński), TomasMayer(Warszawa), Dorota Kęstowicz(Poznań),Waldemar Rudyk, artysta z Chełmka., Monika Mauslof (Toruń), Marta Goebel-Pietrasz (USA ), Dariusz Kaleta(Kołobrzeg), Piotr Kosmala(Stargard Sczeciński).W tym roku zaproszony został do udziału w wystawie Paweł Galiński, artysta z Tczewa. Różni ich stylistyka, tematy prac i materiał twórczy, ale łączy chęć do nieustannych poszukiwań.

Zgodnie z przyjętymi założeniami organizacyjnymi - każdy z artystów przedstawia kilka wybranych przez siebie prac. Ponadto każdy członek grupy jest kolejno komisarzem wystawy. Komisarzem tegorocznej wystawy jest Ela Stankiewicz.Wystawa będzie czynna do 12 stycznia 2015 r.

Wstęp wolny!

Fabryka Sztuk zaprasza

www.fabrykasztuk.tczew.pl!


Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA