Electro za Elektro - koncert zespołu LODY!


odbyło się
12
11.2011
Sobota
Tczew - Electro za Elektro - koncert zespołu LODY!
W sobotę, 12. listopada, kolejne działanie projektu "Globalny zawrót głowy" ze ścieżki - wymiany na rzecz zmiany! Tym razem będzie to koncert pod nazwą: Electro za Elektro, a wystąpi wrocławska grupa LODY. Wstęp na koncert w zamian za drobny, zbędny sprzęt elektroniczny lub zużyte baterie. Koncert odbędzie się w Klubie Protokultura (Tczew, ul. Wyzwolenia 1) o godz. 21:00, po koncercie After Party!


Elektrośmieci nie mogą być składowane z innymi odpadami, ponieważ zawarte w nich substancje mają szkodliwy wpływ na środowisko naturalne! Zebrane podczas imprezy odpady zostaną przekazane do punktu zbiórki, w ramach nawiązanej w projekcie współpracy z tczewskim ZUOS-em (Zakładem Utylizacji Odpadów Stałych). Podczas imprezy będzie można uzyskać informacje na temat selektywnej zbiórki odpadów oraz punktów przyjmowania elektroodpadów w mieście !

Weź ze sobą drobny zepsuty sprzęt elektroniczny, lub zużytą baterię, a w zamian otrzymasz jeszcze większą porcję electro - muzycznych wrażeń – którą zaserwuje nam wrocławska grupa LODY!

Projekt Lody powstał zimą 2011 roku. Zadebiutował na scenie festiwalu Lower Silesia Elektro 17 marca 2011 roku. Wciągu pierwszego miesiąca koncertowej działalności, grupa zagrała dziewięć większych i mniejszy koncertów, za każdym razem pozostawiając publikę z nieodpartym uczuciem niedosytu. Najbardziej udanym był występ na imprezie towarzyszącej otwarciu magazynu BOLD, a także support przed koncertem Dick for Dick oraz występ na Open'er Festival 2011r i nielegalny występ na Tauron Nowa Muzyka!

http://www.myspace.com/lodymusicProjekt "Globalny zawrót głowy" jest realizowany przez Fundację Pokolenia, Centrum Kultury i Sztuki oraz Lokalne Partnerstwa Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności, a dofinansowany z programu "Edukacja rozwojowa 2011" realizowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

LODY o sobie:
Projekt, w którym słyszysz co chcesz usłyszeć, jak w nazwie, która balansuje między niewinnością, a perwersją. Moment kiedy przestajemy być dziećmi, a ciągle jemy u mamy. Lody już nie są lodami. Zaczynają być ciepłe i miękkie. W naszej muzyce spotyka się prostota i niewinność rytmicznego, elektronicznego brzmienia, z zaczepnością dziewczęcego wokalu. Co by było gdyby Lady Gaga urodziła się w Bydgoszczy, a Czesław Niemen w Detroit, pewnie nic. A pewnie też zupełnie nie.
Dziś są światłowody i miejsce urodzenia przestaje być kluczową sprawą. Kontestacja Opolem, intensywność Dody, romans z Polsatem, miś Yogi, pierwszy smak Coca - Coli, angielski ze wschodnim akcentem. W żyłach ciągle nam płynie krew Janosika. Ciężko odpowiedzieć sobie na pytania o źródło, ciężko mówić o formie, jeśli nasza rzeczywistość jest płynna, a napięcia miedzy wszelkiego rodzaju eklektyzmem, a syntetyzmem spełniają kluczową rolę w rozwoju cywilizacji (tez muzyki).
Chcemy się bawić, tak jak lubimy. idziemy też na gruby kompromis, który jest mostem między Detroit, a Operą Leśną. Ciepłe lody.
Śpiewamy trochę o zatraceniu, o bodźcach. podajemy to w formie, która czerpie z brzmień Commodore 90’, muzyki techno, transowości, a wszystko prowadzone ciężkim statycznym wokalem.

Biografia

Jest nas dwoje, spotkaliśmy się na szkolnej wycieczce do Detroit, na tylnym siedzeniu autokaru. Pewnego dnia mieliśmy ochotę na sztuczne futra, fototapety, kadilaki, zimne łokcie i ciepłe lody. I robimy to. Pociąga nas destrukcja i rosyjskie techno. Intrygują nas wodne łóżka. Nie zamykamy się na nic. Disco poezja. Syntetyczne katharsis. Lajkra, neon, brokat.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • _gość

  04.11.2011, 18:51

  hmm :)

  Odpowiedz
  IP: 109.243.xx8.xx9 
 • Angela_gość

  12.11.2011, 11:43

  fajna sprawa

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx9.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.