"Olbrzym i Kurdupel" w Protokulturze

"Olbrzym i Kurdupel"

odbyło się
09
02.2011
Środa
Tczew - "Olbrzym i Kurdupel" w Protokulturze
Dnia 9 lutego (środa) Klub Sztuki Alternatywnej "Protokultura" zaprasza na spektal audio-wizualny pt. "Olbrzym i Kurdupel".

Skład zespołu:

Marcin Bożek - bass
Tomasz Gadecki - Sax
Brain Damage- vizualizacje

Olbrzym i Kurdupel to duet muzyków + VJ tworzący na żywo improwizowane wizualizacje wyświetlane na muzyków. Od początku, gdy po raz pierwszy wydobyliśmy dźwięki z naszych instrumentów na pierwszej wspólnej próbie, jak i teraz - kiedykolwiek gramy - czujemy ciągle to samo, to coś jest ciągle w nas , to emocje które sprawiają że jesteśmy w tej muzyce cali a ona jest w nas cała, jest nami, oddychamy nią i do ostatniej nuty jest najszczerszą wypowiedzią. Ta muzyka powstaje w dwóch osobnych źródłach które spotykając się szukają wspólnych ujść, jednocześnie nie tracąc własnej tożsamości. Nasze podróże muzyczne są jak odkrywanie nowych światów. Duet powstał wiosną 2007 roku w Trójmieście. Muzycy poznali się na jam session w klubie jazzowym w Gdyni. Wymiana myśli i spostrzeżeń oraz fascynacji muzycznych skłoniła ich do konfrontacji swoich przemyśleń na pierwszej próbie, a brak perkusisty myślącego podobnie - sprawił że próba odbyła się w duecie. I tak zostało... Na początku roku pod nazwą Olbrzym i kurdupel weszliśmy do studia i zarejestrowany został materiał na pierwszą płytę.

Marcin Bożek - gitara basowa Jako autor utworów jazzowych i lider zespołów koncertujących zdobył liczne nagrody, m.in.: - dwukrotny laureat Pierwszej Nagrody "Ogólnopolskiego Festiwalu Jazzowego w Sieradzu" z zespołem "Pearl Session" (członek. komp.)(2003, 2004); - laureat Trzeciej Nagrody na "Jazz Juniors" w Krakowie z zespołem "Fakimozo Quintet" (2001); - dwukrotny laureat Pierwszej Nagrody "Jastrzębskiego Festiwalu Kultury" z zespołem "Sobowojanek Quartet" (2000, 2001); - laureat Pierwszej Nagrody "Śląskiej Kuźni Talentów" w Żorach z zespołem "Sobowojanek Quartet" (1999). Brał udział w Festiwalach: - "Sopot Jazz 2008" z Leszkiem Dranickim - "IV Olsztyński Festiwal Jazzowy" z Grażyną Łobaszewską (2006), - "Buskers Festival" w Ferrarze we Włoszech z zespołem "Cocotier" (2004), - "Złota Tarka" w Iławie w zespołe "Hot Dixie Society" (2003 i 2004). Był wykładowcą klasy gitary basowej w Prywatnej Szkole Muzyki Rozrywkowej "Nice Noise" w Katowicach (2001-2004). Jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, posiada dyplom magistra sztuki w zakresie gry na gitarze basowej (2003). Gra na gitarze basowej w Orkiestrze Teatru Muzycznego w Gdyni od 2005 r.

Tomasz Gadecki - saksofonista, muzyk, (15.08.1971) Swoją miłość do muzyki wyssał z mlekiem matki. Początkowo grał w orkiestrze dętej w swojej parafii - lata 80 te, na puzonie. Jednak saksofon był marzeniem które zaczęło się realizować w szkole średniej oraz w domu kultury w Gdyni. Średnia szkoła muzyczna oraz fascynacja jazzem to okres studiów. Wieczny poszukiwacz prawdy do ostatniego dźwięku. Wraz z zespołem Bikomutant - zostaje laureatem konkursu zespołów alternatywnych organizowanym przez krakowską Alchemię pod nazwą Dachowanie. W 2007 r zakłada wspólnie z Marcinem Bożkiem zespół -"Olbrzym i Kurdupel" . W lutym 2009 roku wydają wspólnie pierwszą autorską płytę z muzyką improwizowaną pod tytułem "Frrrrrrrrrr..." Tomasz Gadecki brał udział w następujących przedsięwzięciach muzycznych - Zespoły: Orkiestra Dęta Parafii O.O. Franciszkanów w Gdyni, Orkiestra Dęta Stoczni Gdynia, Orkiestra DK w Gdyni, "Słoń", "Chwalmy Pana", duet z Piotrem Manią (fortepian), "Jazzmassacra", "Bikomutant", "Olbrzym i kurdupel". Współpracował także z trójmiejskimi DJ-ami między innymi z DJ Kiewiczem, DJ Zawiasem. Koncerował także jako muzyk w zespole muzyki latynoamerykańskiej INES.

start 21.00

wstęp 10 pln

"Protokultura" Klub Sztuki Alternatywnej
ul.Wyzwolenia 1, Tczew
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

  • super_gość

    28.01.2011, 23:06

    Fajna sprawa. Bylam na tym w zeszlym roku. Polecam

    Odpowiedz
    IP: 46.134.xx9.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.