Wystawa "Jan Paweł II. Piaseczno-Pelplin-Watykan"


odbyło się
02
04.2012
Poniedziałek
Tczew - Wystawa "Jan Paweł II. Piaseczno-Pelplin-Watykan"
Fabryka Sztuk w Tczewie serdecznie zaprasza do zwiedzania wyjątkowej wystawy fotograficznej, upamiętniającej postać papieża Polaka w 7. rocznicę śmierci i 1. rocznicę Jego beatyfikacji - "Jan Paweł II. Piaseczno-Pelplin-Watykan".

Patronat honorowy nad wystawą objął Biskup Pelpliński Jan Bernard Szlaga. Obejmuje ona kilkadziesiąt wielkoformatowych fotografii, przedstawiających m.in. koronację figury Matki Bożej w Piasecznie w 1968 roku z udziałem Karola Wojtyły, wizytę Ojca Świętego w Pelplinie w trakcie pielgrzymki do Polski w 1999 roku, a także udział przedstawicieli powiatu tczewskiego podczas uroczystej beatyfikacji Papieża-Polaka w Watykanie 1 maja 2011 roku. Zdjęcia pochodzą ze zbiorów Archiwum Domu Rodzinnego Jana Pawła II w Wadowicach, Archiwum Parafialnego ks. prałata Kazimierza Myszkowskiego i Ewy Kamińskiej w Piasecznie oraz ze zbiorów prywatnych Senatora RP Andrzeja Grzyba, ks. Ariela Januszewskiego, Gabrieli Zielińskiej, Wojciecha Ziemniaka oraz Józefa M. Ziółkowskiego.

Na wystawie można również obejrzeć film dokumentalny autorstwa Józefa M. Ziółkowskiego, opowiadający o wizycie Ojca Świętego w Pelplinie w 1999 roku, zawierający wspomnienia osób związanych z organizacją tego niecodziennego wydarzenia, o jego okolicznościach oraz nieznanych szerzej szczegółach.

Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się 2 kwietnia o godz. 17.00. Ekspozycja będzie czynna od 3 kwietnia do 3 maja w Fabryce Sztuk przy ul. 30 Stycznia 4 w Tczewie.

Serdecznie zapraszamy!
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +1

  ja_gość

  31.03.2012, 13:34

  aj

  Co roku przychodzę na wystawę papieską,i tym razem też mnie nie zabraknie! :) Dziękuje za takie piękne wystawy o naszym papieżu polaku!

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx8.xx0 
 • +2

  erwe_gość

  02.04.2012, 12:16

  errw

  o 21.37 msza Św. w farze!

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx8.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.