Vivat Vasa! Dwóch Wazów spotka się pod Gniewem

Vivat Vasa! Dwóch Wazów spotka się pod Gniewem (fot. www.zamek-gniew.pl)

odbyło się
14
08.2010
Sobota
Tczew - Vivat Vasa! Dwóch Wazów spotka się pod Gniewem
Szykuje się największa impreza historyczna naszego powiatu. Na nadwiślańskich łąkach pod Gniewem zmierzy się około 250 rycerzy. Spotkają się tam armie dwóch Wazów.

Impreza historyczna odtwarza wojskowość XVII-wieczną. Rozgrywa się w realiach wojny pruskiej z 1626 roku, podczas której pod Gniewem spotkały się armie dwóch królów z rodu Wazów - Zygmunta III Wazy króla polskiego oraz Gustawa II Adolfa króla szwedzkiego. W tym roku organizatorzy zapraszają 14 i 15 sierpnia.

W czasie trwania imprezy goście będą świadkami:

* salw armatnich i muszkietowych
* egzercerunków chorągwi husarskiej,
* musztry regimentów autoramentu cudzoziemskiego,
* pojedynków szlacheckich,
* wojskowych zabaw obozowych
* tańcowania i muzykowania,

Szczegóły na www.zamek-gniew.pl .
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • kociewianka_gość

  19.08.2010, 14:11

  vivat vasa

  Na wielu forach pojawiaja się informacje że zamek po sprzedazy bedzie zamkniety dla turystów a to nieprawda. Nowi właściciele jak najbardziej chcą kontynuowac dotychczsową działalność zamku m.in coroczne imprezy które przyciagaja tłumy ludzi. A dodatkowo beda w niego inwestowac (taki zapis jest w umowie) dlatego terz może byc tylko lepiej .........

  Odpowiedz
  IP: 83.18.xx5.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia