1 sierpnia - rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Godzina "W" 1 sierpnia 1944 r. Patrol porucznika Stanisława Jankowskiego "Agatona" z batalionu "Pięść" w drodze z Woli do Śródmieścia (fot. pl.wikipedia.org)

odbyło się
01
08.2010
Niedziela
Tczew - 1 sierpnia - rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego
1 sierpnia tczewianie spotkają się przy obelisku w Parku Kopernika, aby uczcić 66. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W uroczystościach, które rozpoczną się o godz. 12.00 wezmą udział m.in.kombatanci, władze samorządowe, mieszkańcy miasta.

Uroczystości rozpoczną się od wysłuchania hejnału miasta Tczewa. Następnie zaplanowano wystąpienia okolicznościowe oraz złożenia kwiatów pod obeliskiem.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +4

  robak

  01.08.2010, 00:45

  pamiętajmy o powstańcach, bo to była prawdziwa odwaga, by iść na czołgi z pistoletem; o 17.00 zatrzymajmy się na minutę; PAMIĘTAJMY. sławomir kussowski

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +3

  TCZEWIAK5

  01.08.2010, 14:26

  Chwała Bohaterom!

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.