Uczestnicy Konkursu Chopinowskiego zagrają w CKiS

Chopin raz jeszcze

odbyło się
14
11.2010
Niedziela
Tczew - Uczestnicy Konkursu Chopinowskiego zagrają w CKiS
Prawdziwa uczta dla miłośników muzyki klasycznej! Uczestnicy tegorocznego Konkursu Chopinowskiego w CKiS!


Zapraszamy na wyjątkowy koncert w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Le Quattro Stagioni pod dyrekcją Tadeusza Żmijewskiego, z udziałem uczestników XVI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.

W programie: utwory F. Chopina i S. Rachmaninowa.


Koncert z udziałem wybitnych wykonawców muzyki F. Chopina odbędzie się 14 listopada 2010r, w sali widowiskowej naszego Centrum, rozpoczęcie o godz. 19.00

Bilety w cenie 20zł normalny, 15 zł ulgowy /uczniowie, studenci, emeryci/
do nabycia w kasie Centrum, tel. 58 531 07 07 wew. 34.
Serdecznie zapraszamy!

Koncert wspierany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydenta Miasta Tczewa Zenona Odyę, Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną w Poznaniu.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +2

  Meloman_gość

  10.11.2010, 13:49

  Świetna wiadomość! Jestem pod dużym wrażeniem tego, ile bardzo ciekawych rzeczy dzieje się CkiS... Mam nadzieje, że zagrają II koncert Rachmaninowa- mój ulubiony... Do zobaczenia w CKiS!

  Odpowiedz
  IP: 95.108.xx5.xxx 
 • +1

  mamaj_gość

  14.11.2010, 22:51

  Ja też jestem pod wrażeniem zaradności Żmijewskiego. Nie dość, że pobiera niemałą pensję to jeszcze za pieniądze instytucji, której jest dyrektorem zatrudnia własną orkiestrę.

  Cytuj
  IP: 83.25.xx4.xx5 
 • +1

  dariuszniech_gość

  14.11.2010, 21:45

  po koncercie

  Rachmaninow postawił orkiestrze wysoko poprzeczkę. Trochę na czym innym polega tu współgranie muzyków niż przy koncertach chopinowskich. Po pierwszej części można było wyjść z przekonaniem, że nam - wychowanym na Chopinie Rachmaninow nie może sie podobać. Po drugiej części zupełna zmiana!!! II koncert c-mol chwyta za serce również fanatyków Chopina. ..................... 11 listopada pieśni patriotyczne - to niby mała forma ale zwrócił uwagę profesjonalizm wykonawców (no może konferansjer troszkę nudził). Pianista używał takich nut, że chapeau bas! Śpiewacy przy nim nie mogli zboczyć w kierunku atmosfery biesiadnej. ........................ Czy to oznacza, że bedzie można liczyc na kolejne propozycje muzyczne ocierające się o wyższą półkę? Oczywiście można mieć zastrzeżenia do ubogich czy niespójnych (by nie powiedzieć nieprawdziwych) informacji poprzedzających wydarzenia kulturalne ale krok po kroku....

  Odpowiedz
  IP: 77.253.xx0.xx3 
 • +1

  czyżykowiak_gość

  15.11.2010, 09:39

  Koncert OK

  Koncert był moim zdaniem bardzo udany, szczególnie ciekawe było wykonanie II koncertu Rachmaninowa w całości. Rosjanin czuł muzykę swojego rodaka wyjątkowo dobrze, wręcz prowadził orkiestrę. Trochę zabrakło wykonania całości koncertu Chopina, ale i tak było nieźle.

  Odpowiedz
  IP: 81.168.xx3.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia